CPI rekonstruuje pražské nákupní centrum Fénix, za 200 milionů Kč

Vizualizace nové podoby foodcourtu ve Fénixu

Vizualizace nové podoby foodcourtu ve Fénixu

Vizualizace nové podoby foodcourtu ve Fénixu

Vizualizace nové podoby foodcourtu ve Fénixu

Vizualizace nové podoby centra Fénix

Vizualizace nové podoby centra Fénix

Vizualizace nové podoby centra Fénix

Vizualizace nové podoby centra Fénix

Nákupní centrum Fénix ve Vysočanech prochází rekonstrukcí, jeho vlastník developer CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka do proměny investoval 200 milionů Kč. Aktuálně se přestavuje foodcourt, jehož otevření je plánované na začátek března. Bude mít nový designový interiér a změní se skladba nájemců. Zastoupení v něm bude mít česká, italská, asijská kuchyně, přibude fast food KFC, salaterie a kavárna, také nehlídaný dětský koutek a zóna pro kojící matky. Poslední fáze rekonstrukce Fénixu by měla být ukončená v červenci či srpnu - dojde v ní k rozšíření plochy supermarketu Billa, který se nachází v přízemí centra. 

„Rekonstrukce nákupního centra Fénix je rozdělena do několik fází. Již v září loňského roku jsme otevřeli nový, komfortnější vchodu pro zákazníky, který je blíže metru a zastávkám MHD,“ uvedl Miloslav Kocek, asset manažer skupiny CPI Property Group. Po rozšíření Billy budou ještě probíhat dokončovací práce, jako například postupná výměna podlahy. „Samotná rekonstrukce je výjimečná tím, že není možné provádět hlučné práce v nočních hodinách, jak je v nákupních centrech běžné, protože Fénix sídlí v jedné budově s hotelem Clarion. I přes tuto komplikaci probíhají všechny práce za plného provozu centra a obraty nájemců za rok 2017 překonaly ty z roku 2016, kdy ještě provoz Fénixu nebyl rekonstrukcí ovlivněn,“ uvedl Kocek.

CPI Property Group vlastní v Česku přes dvacítku obchodních center a retailových parků, například pražské Quadrio, Igy České Budějovice, brněnské OC Královo Pole, plzeňskou Olympii nebo Nisu Liberec. Loni v lednu koupil Vítek 11 obchodních center v Česku, Polsku, Rumunsku a v Maďarsku, což bylo hodnoceno jako největší realitní transakce střední Evropy za rok 2017. Nákupní centrum Fénix vlastní CPI Property Group skrze akciovou společnost Best Property South, kde je jediným akcionářem. Best Property Solutions se stará rovněž o pronájem budovy Clarion Congress Hotelu, která s Fénixem sousedí. Za rok 2016 skončila Best Property Solutions ve ztrátě po zdanění 11 milionů Kč, rok předtím byl zisk 12 milionů Kč. Tržby firmy předloni dosáhly 206 milionů Kč, rok předtím 202 milionů Kč.