V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČR se přiblíží Bělorusku, kritizuje senátorka ČSSD Kalouskův záměr zestátnit radu pro vysílání

Místopředsedkyně Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky, senátorka ČSSD Alena Gajdůšková ostře napadla návrh ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který podle dnešních Hospodářských novin navrhuje kvůli úsporám sloučit tzv. velkou mediální radu s ministerstvem kultury.

„Návrh ministerstva financí na sloučení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) s ministerstvem kultury je skutečným dokladem nekompetentnosti této vlády a jejích tupých škrtů. RRTV je nezávislý správní orgán podle mezinárodních pravidel a je jedním z charakteristických znaků, resp. podmínek právního státu ve vztahu k ochraně nezávislosti médií,“ prohlásila Gajdůšková.

„Podřazení této Rady pod ministerstvo, tzn. pod přímý politický vliv je do nebe volajícím útokem na svobodu slova a nezávislost médií v této zemi. Doufám, že tento návrh je pouze projevem naprosté neznalosti v oblasti svobody slova a ochrany nezávislosti médií, protože pokud by to měl být záměr, pak se Česká republika už velmi blíží Bělorusku,“ dodala.