V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Creative Connector propojí korporace se startupy

Prostředník mezi firmami hledá v Česku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku.

Carlos Meza

Carlos Meza

Firma Creative Dock Martina Pejši spustila v květnu novou službu Creative Connector. Vznikla s cílem usnadnit propojování mezi startupy a korporacemi ve středoevropském regionu a „překlenou vzdálenost“ mezi nimi. Pro velké firmy hledá zajímavé projekty s potenciálem růstu, do kterých mohou majetkově vstoupit nebo s nimi spolupracovat v rámci jejich řešení. V čele služby stojí jako ředitel Carlos Meza, který předchozích pět let dělal pro Mazars.

Jak celá novinka funguje? Creative Connector na základě dohody s klientem hledá startupy, které se pohybují v oblasti, o kterou se firma byznysově zajímá. Hledání probíhá v Česku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Pokud má korporace zájem, Creative Connector může startup zkontaktovat a připravit prostor pro další spolupráci. Případně pro klienta dokáže uspořádat workshop, na kterém daný projekt lépe pozná. Creative Connector dále také pomáhá s propojením obou firem a rovněž asistuje při nastavení manažerských procesů.

Creative Connector tak chce zobchodovat zkušenosti, které při budování nových firem na objednávku načerpali lidi z Creative Docku. Ten se profiluje jako firma, která staví další firmy. Mezi ně patří Zonky, Sečteno, Single Case, KupNajisto, HoppyGo a další.