Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

CrossCafe otevře první pobočku pro řidiče Drive, v Hradci Králové

Český kavárenský řetězec CrossCafe v listopadu představí v Hradci Králové nový koncept Drive. Jako první se do nové prodejny zaměřené na řidiče promění bývalá funkcionalistická čerpací stanice v Hradci Králové. Kavárna v novém konceptu se bude zaměřovat především na prodej kávy a jídel s sebou.

Vizuál CrossCafe k novému konceptu Drive

Vizuál CrossCafe k novému konceptu Drive

„Na českých silnicích působí v současnosti hned několik značek s podobným konceptem. Jejich nabídka ale není čistě kavárenská, a to i přes to, že káva k cestování zkrátka patří. My jsme se rozhodli situaci změnit a nabídnout řidičům perfektně připravené kofeinové i nekofeinové nápoje,“ sdělil Luboš Martínek, který je ředitelem sítě CrossCafe. Martínek naráží například na koncept Fresh Corner, který provozuje síť čerpacích stanic MOL, OMV má jídelní koutky Viva, Benzina provozuje občerstvení Stop Café. 

„Do Hradce Králové často jezdíme na kontroly kaváren a schůzky s franšízantem. Už je to náš zvyk, že ať jedeme kamkoliv, rozhlížíme se po místě, kde by mohla být kavárna. Funkcionalistická čerpací stanice z roku 1939 je nádherná stavba. Už nějaký čas jsme přemýšleli nad zmenšeným konceptem CrossCafe a tohle byla láska na první pohled a zároveň velká výzva,“ vysvětlil výběr místa Martínek.

Podle Martínkových slov se firma poohlíží po dalších místech, kde by koncept Drive mohl vzniknout. „Pro zájemce o franšízu je to příležitost realizovat své podnikatelské plány s výrazně nižší vstupní investicí a nepřeberným množstvím prostoru, kam se bude taková kavárna hodit,“ doplnil ředitel CrossCafe.

Síť CrossCafe meziročně ve 3. čtvrtletí zvýšila obrat o 12 %. Na konci letošního roku bude mít v Česku síť CrossCafe 23 poboček, převážně franšíz. Jako poslední bude otevřená pobočka na Šumavě v Železné Rudě, konkrétně v Rezidenci Klostermann.