ČSOB má bankomat na vkládání mincí

Speciální bankomat ČSOB umožní vložit až 350 mincí

Speciální bankomat ČSOB umožní vložit až 350 mincí

Československá obchodní banka na konci září zprovoznila svůj první bankomat, který umožňuje nejen vkládání bankovek, ale i mincí. Bankomat je umístěn na pobočce ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka. Zlín si banka vybrala hlavně kvůli firemním klientům, kterou v tamním kraji má. Služba bude zatím v pilotním provozu, který potrvá do konce roku a pro klienty banky bude zdarma. „Naše standardní vkladové bankomaty se osvědčily, a proto jsme se rozhodli především pro firemní klientelu rozšířit služby také o mince. Ulevíme tak nejen klientům, ale i našim pobočkám. Na základě zájmu a zkušeností klientů se rozhodneme o dalším rozvoji a případném rozšiřování sítě,“ přiblížil Martin Štýber, manažer útvaru Platební řešení a prodej ČSOB.

Mince se budou vkládat do bankomatu najednou, neroztříděné otvorem označeným pro mince. Maximální počet mincí pro jeden vklad bude omezen na 350 kusů. Má-li klient mince i bankovky, je možné je vložit do bankomatu v rámci jedné transakce. Po vložení hotovosti se zákazník také dozví, jak dlouho bude celá operace trvat. Například 100 kusů mincí se zpracovává přibližně 35 sekund. Celkový maximální objem vložené hotovosti na jeden vklad zůstane standardních 350.000 Kč, peníze budou v pracovní dny od 8 do 18 hodin připsány na účet okamžitě. Jinak nejsou bankomaty limitovány dobou, jen připsání částky může o víkendech a v pozdějších hodinách trvat déle. 

S projektem takzvaných mincomatů přišla v roce 2014 také Česká spořitelna. Ta si za svou službu účtuje poplatek od počtu mincí, nad 100 kusů je to většinou 3 % z částky. Nastavená je ale také souběžně minimální částka poplatku 125 Kč. Mincomatů má Česká spořitelna zhruba desítku - tři v Praze, další v Šumperku, Hradci Králové, Benešově, České Lípě, Uherském Hradišti nebo v Olomouci.