ČSOB umožní platby přes NFC

ČSOB přichází s novou aplikací NaNákupy

ČSOB přichází s novou aplikací NaNákupy

Od června mohou klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny zaplatit za svůj nákup mobilem pomocí technologie NFC. Umožňuje to nová mobilní aplikace ČSOB Na nákupy. V českém bankovním prostředí se jedná o zatím o první mobilní peněženku, která funguje jak pro karty MasterCard, tak Visa bez nutnosti vydávat novou platební kartu. Aplikaci je možné od 23. června stáhnout z obchodu Google Play. Pro stažení aplikace je zásadní mít chytrý mobilní telefon s podporou NFC a operačním systémem Android 4.4 nebo vyšší.

Po stažení z Google Play se aktivuje pomocí kódu vygenerovaného v internetovém bankovnictví. Poté se do aplikace automaticky nahrají všechny klientovy karty – debetní i kreditní. Pro platbu stačí v aplikaci stisknout tlačítko Zaplatit, zadat PIN a přiložit mobilní telefon k terminálu. Karty nejsou fyzicky v mobilu, nelze je tedy ukradnout. Jsou chráněny PINem aplikace a případně zámkem displeje mobilního telefonu. Při odcizení telefonu lze zavolat na helpdesk banky a nechat zablokovat aplikaci, vztahuje se na ní i ČSOB Pojištění ztráty a krádeže karty/Pojištění internetových rizik.

Do konce roku doplní ČSOB aplikaci o další funkcionality. S aplikací v mobilu půjde platit na internetu, spravovat nastavení karet či sledovat transakční historii. Do svého mobilu si uživatelé budou moci nahrát věrnostní karty, účtenky nebo využívat sdílené nákupní seznamy.