Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

ČSSD řeší svou kampaň s agenturou Clintonové

Sociální demokracie oslovila Juliannu Smootovou a Dana Kanninena z STG.

Neúspěšná kampaň Hillary Clintonové. Ilustrační foto: Profimedia

Neúspěšná kampaň Hillary Clintonové. Ilustrační foto: Profimedia

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) oznámila, že chce na své volební kampani spolupracovat s agenturou STG, která připravovala prezidentskou kampaň Hillary Clintonové a podílela se i na předchozí kampani Baracka Obamy. „S agenturou jsme v kontaktu již delší dobu. Zkušenosti Julianny Smootové a Dana Kanninena jsou pro nás samozřejmě velmi cenné,“ uvedl volební manažer ČSSD Jan Birke.       
 
Podle něj strana vede s agenturou konzultace týkající se vedení politických kampaní a diskutuje s oběma jejími manažery o tom, jak případně jejich zkušenosti využít v blížící se předvolební kampani ČSSD před českými parlamentními volbami. 

Při parlamentních volbách v roce 2013 patřila sociální demokracie mezi největší zadavatele out-of-home reklamy v Česku, za billboardy a další venkovní formáty utratila podle monitoringu Admosphere kolem 44 milionů Kč. Své celkové výdaje na volební kampaň tehdy ČSSD odhadovala na 90 milionů Kč.