ČT Art uvede Fischerovu talk show

Novinka Konfrontace Petra Fischera půjde ve čtvrtek později večer.

Talk show Konfrontace Petra Fischera se má odehrávat v různých prostředích. První díl, jehož se zúčastní i Vladimír Franz, se zaměří na sebeprezentaci umělců. Foto: ČT

Talk show Konfrontace Petra Fischera se má odehrávat v různých prostředích. První díl, jehož se zúčastní i Vladimír Franz, se zaměří na sebeprezentaci umělců. Foto: ČT

Další kritickou diskusi chystá do svého vysílání kulturní kanál České televize ČT Art. Jmenuje se Konfrontace Petra Fischera a bude se vysílat ve čtvrtek od 22.25, stopáž je půlhodinová. Průvodce pořadem Petr Fischer je komentátorem Hospodářských novin, předtím vedl kulturní redakce HN, ČT, komentoval v Lidových novinách a v české redakci BBC.

„Budeme se snažit představovat lidi, kteří umění dělají, jako kriticky přemýšlející,“ podotkl dnes Fischer na setkání s novináři v pražském Jazz Docku. Pořad, původně plánovaný už na jaro, vzniká v televizní producentské skupině Petra Kubici, režíruje ho Petr Hátle, dramaturgem je Ivo Bystřičan. Pořad nemá vlastní studio, natáčet se bude v různých prostředích.

Art, který si 1. září připomene jeden rok existence, loni na podzim začínal s kritickým pořadem Artefakta uváděným čtyřikrát týdně. Po čtyřech měsících jej zrušil, údajně proto, že na něj neměl prostor v programovém schématu ani peníze.

Následně letos v lednu uvedl pondělník Jasná řeč Josefa Chuchmy. Ten má dál místo v programu v pondělí po 22. hodině. Ve středu se dál vysílá literární týdeník U zavěšené knihy, který se nově „generačně a pohlavně rozředí“ - moderátoři Jiří Podzimek a Petr Vizina si k sobě každý vezme ženskou spoluprůvodkyni. A v neděli ve 22 hodin se dál střídá Artmix s revue Třistatřicettři.

Pokračovat bude také kontaktní pořad Tečka páteční noci, nedávno problematizovaný kvůli vystoupení skupiny Vanessa či slovům moderátora Martina Duška. Dál se má vysílat živě. „Nechci dělat to, co v Americe, že se živé přenosy zpožďují, to mi přijde zvrácené. Jakékoli excesy, co se stanou, jsou součástí živých přenosů. Nepřeceňoval bych je ani nepodceňoval,“ řekl k tomu výkonný ředitel ČT Art Tomáš Motl. „Česká televize už to zkoušela, ale zjistilo se, že nemá člověka, který by byl schopen zareagovat do deseti vteřin,“ podotkl přítomný zkušený producent Čestmír Kopecký.

Nejvýraznější podzimní novinkou ČT Art jsou dokument o 39 dílech Fenomén Underground, cyklus Devět symfonií Antonína Dvořáka v podání České filharmonie, pod vedením Jiřího Bělohlávka, a pětidílná živě vysílaná série kabaretů SM Kabaret 2014. Pokračují Šumné stopy Davida Vávry v režii Radovana Lipuse. Mezi premiérami solitérních děl bude dokument DK o předčasně zesnulém architektu Davidu Kopeckém či Liebe Indigo Halky Třešňákové.

Programové schéma ČT Art na podzim 2014. Kliknutím zvětšíte

Programové schéma ČT Art na podzim 2014. Kliknutím zvětšíte

Programové schéma ČT Art v týdnu od 1. do 7. září 2014. Kliknutím zvětšíte

Programové schéma ČT Art v týdnu od 1. do 7. září 2014. Kliknutím zvětšíte