Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

ČT bude mít zpravodaje i v Londýně a Istanbulu

Veřejnoprávní televize přidá k devíti postům zahraničních zpravodajů dva, čtyři přeobsadí.

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal. Foto: Česká televize

Síť zahraničních zpravodajů České televize se rozšíří. K devíti stávajícím postům přidá dvě nové - v Londýně a v Istanbulu. Do Londýna se od ledna 2018 přesune Bohumil Vostal, dosavadní zpravodaj ČT v Bruselu. Tam ho nahradí Lukáš Dolanský, jeden ze současných moderátorů Událostí, komentářů. Post v Istanbulu se otevře během příštího roku, oznámila ČT. „Pro Británii jsme se rozhodli mimo jiné i proto, že přichází období praktického brexitu [odchodu země z Evropské unie - pozn. red.], a s ním i množství změn a událostí, které se významně dotknou Evropy i Česka. Zásadní je ale i nový post v Turecku, díky němuž budeme mít zas o něco blíž k turbulentnímu dění na Balkáně a Blízkém Východě,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Kromě dvou zcela nových postů, obmění Česká televize během následujících měsíců také čtyři stálé zahraniční zpravodaje - v Belgii, Spojených státech, Rusku a v Polsku. Z USA se do Prahy vrátí Martin Řezníček, jehož ve Washingtonu vystřídá stávající zpravodaj z Ruska David Miřejovský. Toho naopak v Moskvě nahradí Miroslav Karas, který tak opustí post varšavského zpravodaje. Na něj nastoupí z Prahy reportérka a moderátorka Dana Zlatohlávková, kterou diváci dosud vídali v pořadu Horizont ČT24. A mění se i obsazení postu v Bruselu, viz výše.

Beze změny zůstávají zpravodajské posty v Německu (Václav Černohorský), Číně (Barbora Šámalová), Izraeli (Jakub Szántó), ve Francii (Petr Zavadil) a na Slovensku (Lukáš Mathé).