V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT chce po MF Dnes omluvu za text o praní peněz

Dvořákův management veřejnoprávní televize obviňuje noviny Andreje Babiše z „manipulativního spojování“ s podvody se sponzoringem.

Inkriminovaný článek vyšel dnes na první straně Mladé fronty Dnes (noviny dnes dostaly reklamní přebal sesterského rádia Impuls)

Inkriminovaný článek vyšel dnes na první straně Mladé fronty Dnes (noviny dnes dostaly reklamní přebal sesterského rádia Impuls)

Česká televize se ostře ohradila proti textu, kterým deník Mladá fronta Dnes otevřel své dnešní vydání. V textu nadepsaném Přes ČT se praly peníze list popisuje, že „podnikavci zneužili Českou televizi“ a „se sponzoringem pořadů nabízeli snížení daňového základu“. Česká televize má přitom dojem, že je „manipulativně spojována s podvodným jednáním soukromých subjektů“.

„Tyto informace [se] v podobě zjevně poškozující dobré jméno České televize objevují na titulní straně deníku Mladá fronta Dnes právě ve chvíli, kdy reprezentanti politického hnutí ANO veřejně volají po zrušení sponzoringu ve veřejnoprávní televizi,“ uvedlo ústy mluvčí Alžběty Plívové vedení televize v čele s Petrem Dvořákem. Hnutí ANO vede Andrej Babiš, který zároveň vlastní mediální dům Mafra, jenž vydává i MF Dnes.

Ostrá reakce z Kavčích hor přišla navzdory tomu, že redaktor Marek Přibil v textu mimo jiné výslovně píše, že „Česká televize se patrně stala obětí podvodu“ a také nechal prostor k vyjádření několika manažerům ČT včetně generálního a obchodního ředitele. Deník nicméně na reklamním přebalu nepřesně poutá slovy Aféra ČT. To nahrává argumentaci televize.

Kompletní vyjádření České televize

Česká televize žádá omluvu a bude se právní cestou bránit proti poškozování svého dobrého jména

V článku deníku Mladá fronta Dnes Přes ČT se praly peníze je Česká televize manipulativně spojována s podvodným jednáním soukromých subjektů. Je to lež, Česká televize se ničeho nekalého nedopustila a do podvodů, které článek popisuje, není nijak zapojena. Česká televize žádá omluvu a bude se proti poškozování svého dobrého jména bránit právními kroky.

Česká televize dostála všem svým povinnostem. Se společností Praha Production přestala spolupracovat ve chvíli, kdy jí byl způsoben dluh, který bude splacen v nejbližších dnech.

Je proto zarážející, že se tyto informace v podobě zjevně poškozující dobré jméno České televize objevují na titulní straně deníku Mladá fronta Dnes právě ve chvíli, kdy reprezentanti politického hnutí ANO veřejně volají po zrušení sponzoringu ve veřejnoprávní televizi.

Alžběta Plívová, vedoucí Komunikace a PR, tisková mluvčí