V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT chce příští rok investovat 795 milionů Kč, víc než letos

Z letošního roku se do roku 2013 převede 195 milionů Kč. Letos veřejnoprávní instituce počítala s investičními výdaji 480 milionů Kč.

  • ČTK
  • 21. 11. 2012 15:29

Česká televize počítá pro příští rok s investičními výdaji 795 milionů Kč, z toho 150 milionů Kč připadne na výstavbu televizního studia v Brně. Bude to o víc než třetinu víc, než ČT původně plánovala investovat letos. Z letošního roku se ale do roku 2013 převede 195 milionů Kč. Na dnešním zasedání Rady ČT to řekla její místopředsedkyně Dana Eklová.

Důvodem přesunu části investičního rozpočtu na příští rok je podle Eklové odložení některých projektů. U nich se letos kvůli změnám v zákonu o veřejných zakázkách prodloužily lhůty ve výběrovém řízení.

Tendr na výstavbu televizního studia v Brně vyhlásila ČT v listopadu. Zakázka v hodnotě 340 milionů Kč zahrnuje vybudování komplexu studií a dalších prostor pro výrobu a vysílání pořadů. Stavební práce mají začít v květnu 2013, dokončení se předpokládá v září 2014. Veřejnoprávní televize chce v příštím roce investovat také do digitalizace televizního archivu, nákupu televizní techniky či rozvoje informačních technologií.

V letošním roce ČT po dubnové úpravě rozpočtu počítala s investičními výdaji 480 milionů Kč. Veřejnoprávní televize letos hospodaří s rozpočtem 6,97 miliardy Kč, pro jehož vyrovnání musí čerpat z rezerv 460 milionů Kč.