Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

ČT chystá na podzim hlavně tři vlastní seriály

Veřejnoprávní Česká televize představila své programové schéma pro podzim 2017.

Druhá řada První republiky, druhá řada Života a doby soudce AK, komediální novinka Trapné padesátky. To jsou hlavní pilíře podzimního programu České televize, tři hlavní seriály, které představila na dnešní tiskové konferenci.

Pavla Tomicová, Alena Mihulová a Klára Melíšková jako Trapný padesátky. Foto: Mikuláš Křepelka

Pavla Tomicová, Alena Mihulová a Klára Melíšková jako Trapný padesátky. Foto: Mikuláš Křepelka

Trapný padesátky jsou nový seriál podle Ireny Obermannové o padesátiletých ženách, má jít o dvanáctidílnou komedii, v hlavních rolích se představí Alena Mihulová, Klára Melíšková a Pavla Tomicová. Sekundovat jim bude mimo jiné Václav Kopta. Děj druhé série První republiky se přesune do roku 1928, k představitelům přibudou Anna Fialová, Brigita Cmuntová, Stanislav Majer, Vladimír Polívka. David Švehlík alias Adam Klos bude v druhé řadě cyklu Život a doba soudce AK soudit místo rodinných sporů nejtěžší zločiny, většina dílů má reálný předobraz, jednotlivé části seriálu režírují celkem čtyři tvůrci Robert Sedláček, Bohdan Sláma, Radim Špaček a Petr Marek.

Sobotní večery na ČT1 mají patřit klasicky zábavě, v případě novinek Zdravotní test národa (moderuje Dalibor Gondík) a Tajemství těla (moderátoři Martin Dejdar a Petr Vacek) s důrazem na zdraví a edukativnost. Soboty večer na ČT2 budou věnovány zahraničním minisériím jako Boj o těžkou vodu, Hotel SacherTeroristé hákového kříže, Rozdělené nebe či Komplicové. Z aktuálních zahraničních seriálových hitů přinese Česká televize cykly britské Štastné údolí (Happy Valley), Viktorie (Victoria) či islandský seriál V pasti (Trapped).

Dojde samozřejmě na současnou českou kinematografii, konkrétně snímky Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad, Krycí jméno Holec Franze Novotného, Já, Olga Hepnarová Tomáše Weinreba a Petra Kazdy či Nikdy nejsme sami Petra Václava. K vidění budou i celovečerní režijní debuty Pírko, Bez doteku, Mnich, Cesta do Říma, Ani ve snu! či Rudý kapitán. Úterní večery na ČT Art mají na podzim patřit snímkům finského režiséra Aki Kaurismäkiho.

Z dokumentárních portrétů osobností v podzimním programu ČT stojí za zmínku snímek Polky Kristiny Krauze Bratříček Karel o Karlu KryloviRichard Müller: Nepoznaný či Sama o Lubě Skořepové podle Otakara Faifra. Pokračovat bude také cyklus Gen. Svou televizní podobu dostaly Příběhy 20. století, které ukážou komunistického novináře Jaroslava Kojzara, koulařku a někdejší radní ČT Helenu Fibingerovou či bývalého majora StB Jaromíra Ulče.