ČT chystá na rok 2014 další dva seriály Clona a Vraždy v kruhu

Z natáčení seriálu Clona: Kryštof Hádek a Vica Kerekeš. Foto: ČT

Z natáčení seriálu Clona: Kryštof Hádek a Vica Kerekeš. Foto: ČT

Moderní detektivku Clona a kriminální příběhy propojené s astrologií Vraždy v kruhu začala minulý týden natáčet Česká televize. Oba formáty se na obrazovce objeví příští rok.

Clona

V sedmidílné Cloně režiséra Tomáše Řehořka a scénáristy Marka Epsteina bude Kryštof Hádek řešit vraždu svého otce, v cyklu hrají i Vica Kerekeš, Viktor Preiss, Jan Hartl či Taťáňa Medvecká.

„Clona je moderní detektivka, kde akce a profesionální týmová spolupráce převažují nad deduktivním způsobem pátrání, přičemž hlavní důraz je kladen na osobní vývoj ústřední figury a její vztahy s ostatními členy týmu,“ přibližuje kreativní producent ČT Jan Lekeš.

Vraždy v kruhu

Dvanáctidílné Vraždy v kruhu, seriál v režii Ivana Pokorného podle scénáře Ivy Procházkové, stojí na postavě kriminalisty v podání Ivana Trojana, dále hrají Richard Krajčo a Hana Vagnerová, jedna z hlavních postav podobně koncipovaného seriálu Expozitura televize Nova.

„Naší ambicí je uvést na tuzemskou scénu výraznou postavu kriminalisty, na němž citelně leží tíha vyšetřování a často i morální odpovědnost plynoucí z faktu, že je mnohdy do případů osobně zapleten,“ uvedl kreativní producent ČT Jan Štern. Po vzoru skandinávských detektivek chce zabrousit do všech zákoutí společenského i politického života.

Specifikem Vražd v kruhu bude propojení kriminalistických příběhů s astrologií. „Dvanáct znamení zvěrokruhu slouží seriálu jako kostra pro dvanáct zločinů spáchaných z dvanácti různých pohnutek charakteristických pro to či ono sluneční znamení,“ doplnil Štern.

Čtvrtá hvězda, Oddělení vražd

V jeho tvůrčí skupině už od dubna vzniká dvanáctidílný komediální seriál Čtvrtá hvězda. Pod režijní taktovkou Jana Prušinovského a Miroslava Krobota si v něm zahraje kompletní ansámbl Dejvického divadla.

V březnu padla první klapka kriminálního seriálu Oddělení vražd, inspirované skutečnými tuzemskými případy pražské mordparty. Do televizní podoby je přepisuje Jan Malinda, dramaturguje spolutvůrce Kriminálky Anděl televize Nova Tomáš Feřtek, režírují Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak.

A do výroby si Česká televize letos schválila česko-slovenský koprodukční seriál Kriminálka Staré Město II (6 dílů, režie Ján Sebechlebský), seriál o obyčejných případech Život a doba soudce A. K. (13 dílů, scénář Zdeněk Zapletal), komediální seriál o vodnících Neviditelní (13 dílů, kreativní producenti Radek Bajgar a Michal Reitler) či pokračování seriálu Znamení koně II (režie Milan Cieslar).