Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

ČT chystá tři nové seriály a ArtZónu s Chuchmou

Česká televize připravila na jaro 2018 seriály Vzteklina, Dabing Street a Inspektor Max.

Pořady připomínající „osmičková“ výročí, do kterých se investovalo na dvě stě milionů korun. Poprvé seriál v podobě kriminálního thrilleru. Znovu těžký žánr komediálního seriálu. A kvalita tvorby jako priorita. To jsou stěžejní body programového schématu České televize pro jaro 2018, jak je dnes v pražské Galerii Louvre novinářům představilo vedení veřejnoprávní instituce v čele s generálním ředitelem Petrem Dvořákem. „Chceme, aby divák poznal, že to, na co se dívá, vyrobila Česká televize,“ podotkl ke snaze o co nejvyšší kvalitu.

Hlavními díly budou příští jaro tři seriály, konkrétně

  • šestidílný kriminální thriller z prostředí Šumavy a s Kryštofem Hádkem v hlavní roli Vzteklina (scénář Jan Stehlík, režie Tomáš Bařina),
  • komediální seriál režiséra a scenáristy Petra Zelenky a ansámblu Dejvického divadla Dabing Street
  • a na tělo Juraji Kukurovi napsaný detektivní cyklus Inspektor Max (režie Jiří Chlumský, Petr Nikolaev), vyrobený v koprodukci se Slováky.

Vzteklina. Foto: Yan Renelt

Vzteklina. Foto: Yan Renelt

Dabing Street. Foto: Mikuláš Křepelka

Dabing Street. Foto: Mikuláš Křepelka

Inspektor Max. Foto: Yan Renelt

Inspektor Max. Foto: Yan Renelt

Mezi nové televizní filmy a minisérie budou na ČT1 patřit také

  • dvoudílný katastrofický film o neštěstí v Havířově Dukla 61 (režie David Ondříček),
  • snímek Metanol o obří kauze pančovaného alkoholu (námět a scénář Lenka Szántó, režie Tereza Kopáčová),
  • příběh z prostředí řeckých migrantů v Československu Můj strýček Archimédes (námět a režie George Agathonikiadis, hrají Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil),
  • komedie o milostném trojúhelníku Trojí život (scénář Matěj Dadák, režie Jakub Sommer, hrají Jan Plouhar, Hana Vagnerová, Veronika Kubařová),
  • čtvrtý film o alter egu režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem
  • a příběh pražské defenstrace z roku 1618 podle historika Pavla Kosatíka Bůh s námi.
Dukla 61. Foto: Mikuláš Křepelka

Dukla 61. Foto: Mikuláš Křepelka

V premiéře Česká televize uvede několik koprodukčních tuzemských filmů, které měly premiéru v kinech, a to Bába z ledu, Masaryk, Učitelka, Instalatér z Tuchlovic, Zloději zelených koní, Laputa, Nikdy nejsme sami, Ani ve snu!, Skokan, Křižáček, Smrtelné historky, Prach a Malá z rybárny.

S ambiciózním počinem přichází stanice ČT Art. V režii Jakuba Skalického, které se v minulosti podílel na populárním a oceňovaném Paskvilu, bude vznikat kulturní týdeník ArtZóna, jenž se chce profilovat jako „informačně-kritický magazín“. Diskusní pořad obsáhne všechny kulturní oblasti a žánry, tuzemské i zahraniční. Na obrazovce bude mít místo vždy v úterý ve 20.20, po denních Událostech v kultuře, a bude trvat 45 minut. Natáčet se má v Praze a Brně. Bude ho moderovat Saša Michailidis.

Novopečený projektový manažer ČT Art Josef Chuchma, donedávna vedoucí Orientace Lidových novin a před časem na ČT Art činný jako protagonista talk show Jasná řeč, povede internetovou verzi ArtZóny, web s přesahem do sociálních sítí. „Valná část webu bude přinášet specifický exkluzivní obsah. Česká televize tím chce oslovit tu část publika, která kontinuální lineární vysílání nesleduje. Chceme být hodně přítomní na sociálních sítích, přinášet vlastní videa ze všech oblastí kultury, spolupracovat s institucemi jako je Národní divadlo a přenášet i jejich streamy,“ popsal dnes Chuchma.