ČT dá v létě staré filmy a seriály

Malý pitaval z velkého města, Hříšní lidé města pražského, Vinnetou, Angelika, Homolkovi - letní schéma ČT1 i ČT2 stojí na reprízách.

Jiří Šebánek v Ecce homo Homolka. Repro: ceskatelevize.cz

Jiří Šebánek v Ecce homo Homolka. Repro: ceskatelevize.cz

První i druhý program České televize sáhne o prázdninách ke starým filmům, seriálům a sériím. Pondělní a středeční večery obsadí Malý pitaval z velkého města, úterní devět filmů o Vinnetouovi, čtvrteční Hříšní lidé města pražského a Vlak dětství a naděje, páteční pohádky (Tajemství staré bambitky, Láska rohatá, Peklo s princeznou) a pět filmů o Angelice, sobotní pak zábava (Zázraky přírody) či filmy o Sedmé rotě a nedělní krimi trilogie (Škodná, Hrobník, Stín smrtihlava) a Ach, ty vraždy s Jiřinou Bohdalovou a také osmidílný rodinný seriál s Ivanou Chýlkovou Hop nebo trop.

ČT1 zároveň připomene pořady a záznamy koncertů narozeniny Karla Gotta, devíti filmy výročí 105 let od narození Oldřicha Nového a seriálem Dobrá voda výročí 85 let od narození Jiřího Hubače.

Letní schéma ČT1. Kliknutím zvětšíte

Letní schéma ČT1. Kliknutím zvětšíte

ČT2 věnuje středeční večery českým filmům (Pražákům těm je tu hej, Rok ďábla, Experti, Žiletky, Mňága – Happy end, Návrat idiota), sobotní westernům (Malý velký muž, 100 pušek nebo Shenandoah) a proslulým filmům (Serpico, MASH nebo Thelma a Luisa), nedělní pak výběru z francouzské kinematografie (Lovec hlav, Nenapravitelný nebo Strach nad městem).

Letní schéma ČT2. Kliknutím zvětšíte

Letní schéma ČT2. Kliknutím zvětšíte

Umělecky zaměřená stanice ČT Art přinese americké nezávislé filmy (Děcka jsou v pohodě, Kvílení nebo Půlnoční polibek), o čtvrtcích filmové adaptace (O myších a lidech nebo Řek Zorba), divadelní a koncertní záznamy (Lakomec s Milošem Kopeckým v hlavní roli či záznam koncertu Andrey Bocelliho v Central Parku) či třeba dokument Pan herec ke stému výročí narození Louise de Funése.

V premiéře kromě zpravodajství ČT24 a sportu na ČT Sport půjdou v podstatě jen magazíny  (Reportéři ČT, Toulavá kamera ochutnává Česko, Objektiv, letní speciál Kluků v akci, Hobby naší doby), programy nakoupené ze zahraničí a pořady pro děti na kanálu ČT:D (Studio Kamarád, Tamtam nebo Zprávičky).