ČT hledá nové ředitele studií v Brně a Ostravě

Tomáš Šiřina v Ostravě k únoru rezignuje, Janu Součkovi v Brně s červnem končí smlouva.

Tomáš Šiřina

Tomáš Šiřina vede ostravské studio České televize od června 2013

Česká televize vypsala výběrová řízení na ředitele svých studií v Brně a v Ostravě. Radu České televize o tom dnes informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák. Jak řekl, ke konci února se rozhodl na funkci rezignovat současný ředitel ČT Ostrava Tomáš Šiřina, a to z osobních důvodů. Řediteli ČT Brno Janu Součkovi končí smlouva 30. června, proto se Dvořák rozhodl vypsat tendry na šéfy obou studií souběžně.

Šiřina v červnu 2013 nahradil Ilju Racka, který ze své funkce odstoupil téhož roku v lednu. Loni na jaře mu generální ředitel Dvořák mandát prodloužil na další čtyři roky. Teď Šiřina rezignuje, jak uvádí tisková zpráva ČT, z osobních důvodů. Souček v červenci 2014 nahradil Karla Buriana, v létě 2016 mu Dvořák kontrakt prodloužil na další čtyři roky.

Jan Souček. Foto: Česká televize

Jan Souček. Foto: Česká televize

Kandidáti na oba posty vzejdou z otevřeného, vícekolového tendru. Zájemci musí kromě požadovaných dokumentů specifikovaných v zadávacích podmínkách vypracovat individuální práci na téma Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Brno, respektive Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Ostrava.

Nový ředitel ostravského studia by měl nastoupit k 1. dubnu. Nový ředitel brněnského studia se má funkce ujmout k 1. červenci. Oba mandáty budou čtyřleté.