V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT hledá nového mluvčího, Michaela Fričová se má věnovat charitě

  • ČTK
  • 22. 04. 2013 10:16
Michaela Fričová. Foto: ČT

Michaela Fričová. Foto: ČT

Česká televize hledá nového tiskového mluvčího. Nabídku volného pracovního místa zveřejnila na webu. Dosavadní mluvčí Michaela Fričová v televizi zůstane a nadále se zaměří na charitativní činnost a problematiku společenské zodpovědnosti. ČTK o tom informovala televize.

„Na pozici tiskové/ho mluvčí/ho jsme se rozhodli vypsat otevřené výběrové řízení a nabídnout tak šanci všem zájemcům, kteří by chtěli svůj profesní život spojit s veřejnoprávní televizí a společně s managementem ČT usilovat o naplňování jejích zásad a vizí,“ uvedla ředitelka komunikace a marketingu ČT Daniela Němcová.

Personální změnu vysvětluje snahou posílit význam charity v rámci aktivit veřejnoprávní instituce. „Chtěli bychom ještě více pracovat s potenciálem, který Česká televize v oblasti podpory dobročinnosti má, a posílit tak její roli služby veřejnosti,“ dodala Němcová.

Fričová do funkce mluvčí ČT nastoupila loni v lednu, poté co stejnou roli zastávala v televizi Nova. „Po několika letech v exponované pozici tiskové mluvčí jsem se rozhodla opustit tento post a zaměřit své úsilí k oblasti charitativních aktivit,“ sdělila ČTK Fričová.

Od nového uchazeče ČT očekává mimo jiné vysokoškolské vzdělání a pětileté zkušenosti z oblasti public relations a komunikace a alespoň dva roky na pozici tiskového mluvčího.