ČT láká k výletům pomocí aplikací Rozbzuč Česko a HmyzoLab

Za sesbíraná hesla dostanou hráči samolepky a možnost soutěžit o ceny

Za sesbíraná hesla dostanou hráči samolepky a možnost soutěžit o ceny

Dětský kanál České televize Déčko připravil pro své diváky soutěž, jejímž cílem je motivovat děti i jejich rodiče k výletům po celém Česku. V aplikaci Léto s Déčkem si soutěžící ve hře Rozbzuč Česko vybírají na mapě místa, na kterých najdou hesla. Po zadání tří z nich do aplikace se zařadí do slosování o deskové hry a další ceny.

V apce si děti mohou vybírat z různých míst, která jsou označena červeným nebo zeleným obrázkem hmyzu. Na každém místě pak najdou schránku nebo pokladnu s heslem, které mohou vložit do aplikace. Podmínkou pro zařazení do soutěže je zadání alespoň tří různých hesel, z nichž jedno je ze zeleně označené lokality a dvě z červeného bodu. Za každý správně uvedený kód navíc hráči získají virtuální samolepky, kterými mohou ozdobit své fotky.

Součástí hry Rozbzuč Česko je také aplikace HmyzoLab, která dětem umožňuje kreslit obrázky takzvaných hmyzáků na základě znalostí, které o hmyzu získaly na výletech nebo na webových stránkých. Své hmyzáky pak mohou přes aplikaci poslat Déčku, čímž pomohou vybarvit logo televizního kanálu.

Hmyzáky si mohou děti dokreslit podle svých představ

Hmyzáky si mohou děti dokreslit podle svých představ

Na webu je možné sledovat, kolik hmyzáků už děti zaslaly i kolik procent zbývá do doplnění všech barev. Stejně jako Léto s Déčkem je i HmyzoLab k dispozici zdarma pro Android a iOS.