Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

ČT může uzavřít smlouvu na poradenské služby s Deloitte Advisory

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zakázku s odhadovanou hodnotou 23 milionů korun zkoumal, svoje správní řízení zastavil.

  • ČTK
  • 16. 05. 2011 11:58

Česká televize může uzavřít smlouvu na poradenské služby s Deloitte Advisory. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zakázku s odhadovanou hodnotou 23 milionů korun zkoumal, svoje správní řízení zastavil. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila dnes ČTK z webu antimonopolního úřadu. Z rozhodnutí vyplývá, že ČT v tendru chybovala, svoje chyby ale následně napravila.

Tendr vypsaný v březnu loňského roku napadla společnost Ernst & Young. Tvrdila, že ČT porušila zákon o zakázkách. Proces hodnocení nabídek měl být netransparentní tím, že ČT nerozhodla o novém posouzení a hodnocení nabídek, přestože zjistila, že hodnotící komise porušila zákon. Ernst & Young ve svém podání uvedla, že hodnotící komise ČT rozhodovala na základě jiného hodnotícího kritéria, než jaké uvedla v oznámení a při zahájení zadávacího řízení.

ÚOHS na podání Ernst & Young reagoval zahájením správního řízení a vydáním předběžného opatření, kterým ČT uložil zákaz uzavřít smlouvu. ČT následně zrušila své původní rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky.

ÚOHS ve svém aktuálním rozhodnutí konstatuje, že ČT změnila svůj postup, když zjistila, že hodnotící komise porušila postup stanovený zákonem. ČT vyhodnotila nabídky znovu. Ve druhém kole opět vyhrála Deloitte. Nový výběr už žádná z firem nenapadla. Vzhledem k tomu, že ČT svůj postup sama napravila, ÚOHS řízení zastavil.

ČT výběrové řízení vypsala před rokem. Hledala firmu, která jí bude radit v ekonomické oblasti, strategickém řízení, účetnictví a při evidenci majetku, závazků, daní a v dalších oblastech. Cílem je podle informací k zakázce dostupných v informačním systému o veřejných zakázkách „zvyšování výkonnosti, zvyšování kvality, snižování nákladů a eliminace rizik“.