ČT na Apríla odvysílá rozhovor Oprah s Meghan a Harrym

Globálně sledované interview CBS zreprízuje kanál ČT2 v sobotu 1. dubna od devíti večer.

Foto: Joe Pugliese / Harpo Productions

Televizní rozhovor prince Harryho a Meghan, vévodkyně ze Sussexu, s Oprah Winfreyovou přinesla CBS jako celovečerní speciál. Foto: Joe Pugliese / Harpo Productions

Česká televize chystá do vysílání reprízu celého hodinu a půl trvajícího rozhovoru moderátorky Oprah Winfreyové s britským princem Harrym a jeho chotí Meghan. Ten v premiéře uvedla americká televizní síť CBS v neděli 7. března. Česká televize jej do programu zařadila na čtvrtek 1. dubna od 21.00 na stanici ČT2. Pořad s názvem Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou avizuje ve svých programových upoutávkách.

„Oprah Winfreyová nejdříve rozmlouvá s Meghan, vévodkyní ze Sussexu. Dotýkají se mnoha témat a proberou všechno, počínaje jejím vstupem do královské rodiny, přes sňatek, mateřství a charitativní činnost až po skutečnost, jak se vévodkyně musela vyrovnávat se životem pod intenzivním tlakem veřejnosti. Později, kdy se k nim připojí i princ Harry, hovoří o svém přestěhování do Spojených států, o svých nadějích do budoucna i snech o rozrůstající se rodině,“ zní avízo České televize. „Tento speciál vyrobila společnost Harpo Productions. Výkonnými producenty jsou Terry Wood a Tara Montgomeryová, koproducentem Brian Piotrowicz. Mezinárodním distributorem pořadu je ViacomCBS Global Distribution Group,“ doplňuje ČT.

Speciál CBS si získal globální pozornost jak při vysílání, tak následně v tisku kvůli tomu, co v něm zaznělo. V televizi či přes internet interview při premiéře zhlédlo na 50 milionů lidí v 17 zemích světa. Televize CBS dva dny po vysílání sdělila, že jen v Americe pořad vidělo 17,8 milionu diváků, což znamená největší sledovanost mimořádného zábavního programu od oscarového ceremoniálu koni v únoru. Pořad rovněž v pondělí 8. března odvysílala britská televize ITV, kde ho zhlédlo 13,3 milionu diváků, a je dostupný také na streamovacích platformách.

Meghan v interview obvinila rodinu svého muže z rasistických úvah a uvedla, že kvůli tlaku nejbližšího okolí i médií pomýšlela na sebevraždu. Harry zase hovořil o tom, že se jako vysoce postavený člen královské rodiny cítil uvězněný a že rodina podle něj Meghan dostatečně nepodporovala. Manželé se loni vzdali svých rolí v rámci královské rodiny a nyní žijí v USA, v Kalifornii.