V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT natáčí s Donutilem seriál o doktorovi z hor

Dílo z Beskyd vzniká podle britského vzoru, ve spolupráci se Slováky.

Miroslav Donutil při první klapce seriálu Doktor Martin. Foto: ČT

Miroslav Donutil při první klapce seriálu Doktor Martin. Foto: ČT

Padla první klapka nového seriálu České televize s pracovním názvem Doktor Martin v hlavní roli s Miroslavem Donutilem. Tuzemská veřejnoprávní televize dílo natáčí v koprodukci se slovenským protějškem RTVS a ve spolupráci s producentkou Zuzanou Mistríkovou z firmy PubRes. Seriál pro ČT produkuje firma Bionaut Vratislava Šlajera. Scénář inspiroval britský originál Doc Martin.

„Špičkový chirurg Martin Elinger se přestěhuje do zapomenuté vesničky Protějov a nastoupí zde jako praktický lékař. Mezi místní ovšem vůbec nezapadne. Arogantní a ironický doktor sice zvládá vyřešit složité lékařské případy, v běžné komunikaci s lidmi ale úplně selhává,“ představuje cyklus Česká televize dějem zasazený do Beskyd.

Kromě Donutila v seriálu hrají Gabriela Marcinková jako jeho drzá, mladá zdravotní sestra, Jitka Čvančarová jako rázná učitelka místní základní školy, Václav Kopta, Tomáš Měcháček nebo Jana Štěpánková.

Režíruje Petr Zahrádka (Škoda lásky, Nevinné lži). Na scénáři se podílejí Štefan Titka, Tereza Dusová, Tomáš Končinský a Ondřej Provazník, autoři Nevinných lží, Terapie či filmů Pouta a Smradi. Seriál vzniká ve tvůrčí skupině kreativní producentky ČT Kateřiny Ondřejkové.

Motiv „doktora z hor“ je v českém televizním prostředí známý díky stejnojmennému cyklu německé ZDF Der Bergdoktor. Vesnické prostředí a postavu lékaře zkombinovala také komerční televize Nova, ve své loňské novince Doktoři z Počátků. Seriál, který ústřední postavou hranou Martinem Stránským vychází z Ordinace v růžové zahradě, patří nyní na Nově k nejpopulárnější, právě po Ordinaci.