V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT natáčí seriál Četnické trampoty

Do května 2015 má vzniknout šest dílů dlouhých hodinu a čtvrt.

Noví televizní četníci Robert Hájek a Martin Donutil. Foto: Česká televize

Noví televizní četníci Robert Hájek a Martin Donutil. Foto: Česká televize

Česká televize začala natáčet nový historický kriminální seriál s pracovním názvem Četnické trampoty. Režírují ho Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak, kteří stáli třeba za seriálem Případy 1. oddělení, a Pavel Jandourek. Ústřední dvojice mladých četníků v podání Roberta Hájka a Martina Donutila zavede diváky do lázeňského města na jihu Moravy.

Novinka by měla navázat na úspěšné Četnické humoresky - děj se má opět odehrávat za první republiky a opět v něm mají vystupovat četníci. „Tím však podobnost s Četnickými humoreskami končí. V naší tvůrčí skupině jsme uvažovali nad možností pokračovat v Četnických humoreskách. Postupem času jsme ale vyvinuli námět, který má sice s původním seriálem několik společných motivů, ale pouze v obecné rovině. Jde o zcela samostatný projekt,“ tvrdí kreativní producent David Ziegelbauer.

Autoři chtějí „nabídnout divákům žánrově čistou historickou kriminálku se zcela novými hrdiny a neokoukanými hereckými tvářemi v hlavních rolích“. Vedle Hájka a Donutila se v seriálu objeví Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Ondřej Malý či Igor Bareš.

V Četnických trampotách se objeví i známé tváře, zde Pavel Zedníček. Foto: Česká televize

V Četnických trampotách se objeví i známé tváře, zde Pavel Zedníček. Foto: Česká televize

V současné době je připraveno celkem šest dílů seriálu o stopáži 75 minut. Každý ze tří režisérů natočí dva díly. „Letos budeme natáčet do konce listopadu, v příštím roce od března do května,“ upřesnila výkonná producentka Darina Levová, která spolupracovala na Humoreskách.

Na scénářích pracovali Tomáš Feřtek, který byl vedoucím projektu Případy 1. oddělení, a Petr Bok, zároveň vedoucí projektu nového seriálu a autorem námětů jednotlivých epizod.