V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT natáčí třetí řadu První republiky

Děj dalších třinácti dílů seriálu začíná v roce 1930. Natáčení má být dokončeno v létě.

Ján Koleník a Veronika Arichteva

Ján Koleník a Veronika Arichteva

Katarína Šafaříková a Stanislav Majer

Katarína Šafaříková a Stanislav Majer

Tomáš Töpfer

Tomáš Töpfer

V lokacích Kutné Hory, Třebízi, zámku Ploskovice, Vinařicích u Kladna nebo v Praze probíhá natáčení třetí řady seriálu České televize První republika. Nově se filmaři podívají do Terezína, Veltrus nebo Lichocevse. Natáčení třetí řady seriálu má být dokončeno v létě. Zda se seriál dostane na obrazovky už letos na podzim, není veřejně známo. Osudy fiktivní rodiny Valentových na pozadí skutečných historických událostí ve třinácti dílech opět režíruje Biser A. Arichtev, podle scénáře Jana Coufala, v produkci Dramedy Productions.

Děj třetí řady začíná na sklonku roku 1930, zobrazí následky hospodářské krize i nastupující vliv Němců. „Historie nezadržitelně posunuje hrdiny a příběhy První republiky do těžkých let hospodářské krize a prohlubujících se národnostních konfliktů mezi českými a německými občany země,“ říká kreativní producent Jan Maxa. Opět hrají Jiří Vyorálek, Stanislav Majer, Ján Koleník, Veronika Arichteva, Katarína Šafaříková, Kristýna Boková, Jan Vlasák, Tomáš Töpfer či Zdena Studénková.

Tvůrci o třetí řadě První republiky

Irena si zvyká na novou roli manželky, ale stále je k Lippimu chladná. On je chápavý, nespěchá na ni. Vladimír se sbližuje s Magdalenou, jejich děti si rozumí. S bratrem Jaroslavem ale nemluví, viní ho a Marii ze smrti Kláry. Jeho pokoj ve vile je už rok prázdný. V Podolí zůstává jen Freddy. Eliška končí studium medicíny, s Vojtou prožívají šťastné manželství. Jaroslav rozkol v rodině nese špatně. Marie se snaží být srdcem domu, ale ona sama je příčinou svárů, takže posadit všechny znovu k jednomu stolu se jí nedaří. Stojaté vody ale rozčeří Vladimír, který se přiotráví jedovatým alkoholem. Udělal Škvor někde při výrobě chybu nebo je to cílený útok na jeho lihovary od von Lippiho? „Třetí řada není o soupeření Jaroslava a Vladimíra. Máme to spolu už všechno vyříkané a navíc se objeví společný nepřítel zvenku. Myslím, že nyní k sobě budeme mít nejblíž, jak jsme kdy měli.  A náš nejmladší bratr Freddy, pokud zrovna nebude zlobit, tak bude na stejné straně jako my. A když bude zlobit, dostane pár facek,“ prozrazuje k pokračování seriálový Jaroslav, nejstarší ze tří bratrů, Jiří Vyorálek. Stanislav Majer, herecký představitel Hanse von Lippiho, jej doplňuje: „Druhá řada skončila svatbou mé postavy Hanse von Lippiho a Ireny Valentové. Zatímco Irena se vdávala z rozumu, tak on ji doopravdy chtěl. Nyní se bude von Lippi snažit získat její důvěru a lásku.“

Začátkem třicátých let vrcholí i éra swingu. Módní hudební styl se stává způsobem života a zábavou mladých. Hrdinové První republiky nechodí ale do baru swing jen poslouchat, sami se učí tancovat. Dalším novým motivem bude v pokračování seriálu i box a soupeření o účast na Olympiádě. Do  seriálu se vrátí i oblíbená postava první řady, posluhovačka Jarka v podání Michaely Maurerové. Chybět nebude ani kriminální linka. „Kromě rodinných dramat a vztahových zvratů hlavních postav seriálu jsme se snažili do zápletek třetí řady vkládat i reálné události začátku třicátých let. Je až s podivem, jak situace téměř devadesát let staré kopírují dnešek. Nejen vzrůstající rozdělení společnosti, ale třeba problémy s držením zbraní nebo otráveným alkoholem,“ dodává k ději vedoucí projektu David Musil. „Zatímco druhá řada se odehrávala v období ekonomického vrcholu období první republiky, třetí řada nás zavede do období ekonomické krize. Nejen naše hlavní rodiny budou krizí zasaženy, ale uvidíme to ve všech společenských vrstvách,“ pokračuje autor projektu a producent Filip Bobiňski. „Protože máme Valentovy, Škvorovy i další postavy rádi a záleží nám na jejich osudech, rozhodli jsme se, že se pokusíme je touto složitou dobou provést tak, aby měli čas nejen na trápení, ale i na lásku, radost a humor. A také na tanec a sport, v této řadě zejména boxerské zápasy! Tak popřejte jim i nám, ať se to povede,“ uzavírá Jan Maxa.

Text: Česká televize


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/mediar.cz/www/mediar.cz/wp-content/themes/mediar/pages/article-detail.php on line 131