Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

ČT “nemá problém” odvysílat nahrávku schůzky šéfů novin, počítá ale, že Kalousek ji nezveřejní

“Nemám problém nahrávku zveřejnit, ale dopředu s námi nic koordinováno nebylo,” řekl Médiáři šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák.

Česká televize nebude bránit ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), pokud se tento rozhodne dnes večer v debatním pořadu zpravodajské ČT24 Hyde Park zveřejnit tajnou nahrávku ze schůzky šéfredaktorů novin a zpravodajských týdeníků.

Kalousek podle šéfredaktorů MF DNES a LN (oba listy vydává společnost MAFRA) disponuje videozáznamem z úterního jednání, na němž šéfredaktoři dohadovali společný postup, jímž chtějí docílit, aby se nezvyšovala DPH na tisk a knihy. A vyjít s ním prý původně plánoval právě v dnešním Hyde Parku.

“Nemám problém nahrávku zveřejnit, ale dopředu s námi nic koordinováno nebylo,” řekl Médiáři šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, “pokud by na to v Hyde Parku došlo, budeme postupovat stejně, jako naposledy v kauze Michálek – o obsahu tajné nahrávky budeme informovat, ať se týká novinářů nebo kohokoli jiného.”

Novák doplnil, že ministr Kalousek byl do ČT pozván k diskusi o ekonomických reformách. O tvrzení, že ministr disponuje nahrávkou z jednání novinářů, se šéfredaktor zpravodajství ČT, jak řekl, dozvěděl až ze zprávy na iDNES.

Šéfredaktor zpravodajství nicméně včera před půlnocí odhadoval, že pokud by se ministr rozhodl údajnou nahrávku zveřejnit, učinil by tak dřív a jinak, třeba na sociálních sítích, než večer v televizi. Pokud ovšem vůbec.

ČT24 navíc v půlnočních zprávách uvedla, že jí šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek řekl, že mu ministr Kalousek sám volal a ujistil ho, že nic zveřejňovat nebude. To ministr řekl také online deníku Aktuálně.cz, který dosavadní průběh kauzy popsal nejpodrobněji.

Nepotvrzeno zůstává, zda údajná nahrávka skutečně existuje a pokud ano, kdo ji pořídil a jak a proč se k ministru financí dostala.