Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

ČT odvysílá na podzim nový seriál o babyboomu, slíbil šéf programových okruhů Fridrich

Česká televize zjednodušila programové schéma na programech ČT1 a ČT2 a chystá nové seriály – jak akviziční z produkce placené televize HBO, tak vlastní. Řekl to ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

„Rozhodli jsme se nakoupit seriál Impérium: Mafie v Atlantic City, nakoupili jsme seriál Borgiové, vyvíjíme seriál o babyboomu, rodinný seriál český, který by měl být vysílán na ČT1 od podzimu,“ uvedl v úterním diskusním pořadu Hydepark.

„Ve hře jsou nové soutěže, nové reality show. Ale ne reality show, jak jsou diváci zvyklí z velkých komerčních televizí, pod pojmem reality show jsou třeba zpracovávány věci z lékařství, věcí, které se týkají vzdělání, charity,“ doplnil.

„Program ČT1 a ČT2 jsme především velmi tvrdě zpřehlednili, aby diváci měli naprosto jasno, co vysíláme ve čtyři hodiny ve všední den odpoledne, co v pět, v šest, aby věděli přesně, jaké pořady jsou primetimové, jaké cykly budou v ten který čas a v ten který den na programu ČT1 nebo ČT2,“ předeslal Fridrich v úvodu relace.

„To jsou naprosto klíčové věci, protože takto programuje kterákoliv světová televize včetně BBC, jen v České televizi ještě v minulém roce se tahle logika neusadila a myslím, že diváci z toho nebyli nadšení,“ tvrdí Milan Fridrich.