V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT plánuje příští rok nový design ČT24 a ČT Sport, oddělení grafiky si ohlídá sám Dvořák

Oblast nové grafiky spadá pod oddělení Realizace self promotion a grafiky, kterou dočasně povede sám Dvořák.

  • ČTK
  • 08. 11. 2012 08:33

Česká televize plánuje v první půlce příštího roku nový design kanálů ČT24 a ČT Sport. Na středečním zasedání Rady ČT to řekl generální ředitel televize Petr Dvořák. Programy mají projít podobnou změnou jako ČT1 a ČT2, kterou televize spolu s novým logem zavedla letos v říjnu.

Loga jednotlivých kanálů ČT od Studia Najbrt

Nové logo České televize od studia Najbrt

Nové logo České televize od studia Najbrt: jednotlivé kanály

Oblast nové grafiky spadá pod oddělení Realizace self promotion a grafiky, kterou dočasně povede sám Dvořák. „Příští rok plánujeme tři velké akce, které bych si rád nechal pod svým dohledem,“ uvedl Dvořák s tím, že mezi ně kromě nového designu obou kanálu patří vytvoření grafického manuálu pro plánovaný dětský kanál a pojednání o grafickém ztvárnění k 60. výročí veřejnoprávní televize. To bude ČT, která ještě jako Československá televize zahájila zkušební vysílání 1. května 1953, slavit během příštího roku.

Vedení sekce self promotion si chce Dvořák pod sebou ponechat jen dočasně. „Nepředpokládám, že je to dlouhodobá situace, ve druhé půlce roku se to asi změní,“ podotkl. Personální politika v rámci oddělení se podle Dvořáka nemění. Šéfproducentem realizace selfpromotion a grafiky a Grafického centra ČT zůstává David Cynk, který v minulosti působil jako výkonný producent kreativního oddělení televize Nova.