Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

ČT po dvou letech pozmění Události

Update vzhledu i obsahu má přijít v dubnu.

  • ČTK
  • 19. 02. 2014 15:33

Česká televize na duben chystá proměnu hlavní zpravodajské relace Události. Po dvou letech od poslední změny tak chce reagovat mimo jiné na dosavadní zkušenosti a nové technické možnosti. Na dnešní schůzi Rady ČT to řekl generální ředitel Petr Dvořák.

„Větší proměna Událostí bude divákům představena na počátku dubna 2014, tedy dva roky po redesignu z roku 2012. Jejím hlavním cílem je zohlednit zkušenosti zpravodajského týmu za poslední dvouleté období, reagovat na vývoj celosvětových trendů v televizním zpravodajství, nové a rozšířené technické možnosti i proměny potřeb a očekávání diváků veřejnoprávní televize,“ prohlásil ředitel.

Hlavní relace by se podle něj také měla víc propojit se zpravodajským programem ČT24, který prošel redesignem v minulé sezoně.

Dvořák se taky vrátil k nedávné kauze stížnosti některých redaktorů zpravodajství. Poznamenal, že na základě procesního auditu dál pokračuje příprava editoriálního panelu, který má nově podobné situace řešit.