Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

ČT: policie hledá majitele Mladé fronty Františka Savova

František Savov. Foto: Profimedia.cz, MF Dnes + LN

František Savov na snímku z dubna 2010. Foto: Profimedia.cz, MF Dnes + LN

Policie vyhlásila pátrání po podnikateli Františku Savovovi v případu údajných daňových úniků ve výši přes 700 milionů Kč, uvedla dnes Česká televize. Savovovo jméno se už objevilo v databázi hledaných na policejním webu. V kauze bylo obviněno celkem deset lidí, o koho se jedná, ale zatím není jasné, připomíná ČTK.

„V souvislosti s vyšetřováním případu vylákání nadměrných odpočtů DPH naši kriminalisté vyhlásili pátrání po jedné osobě z důvodu, že se vyhýbá úkonům trestního řízení,“ řekl ČT mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

František Savov, kterému patří mimo jiné vydavatelství Mladá fronta, se ke krokům policie dnes večer vyjádřil prostřednictvím svého mediálního zástupce Michala Donatha. „Mám dost důvodů domýšlet se, proč se informace objevila právě v nedělních večerních zprávách ČT. Česky se tomu říká se tomu mediální vydírání,“ uvedl mimo jiné.

KOMPLETNÍ TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ FRANTIŠKA SAVOVA

Savov pátrá a informuje

František Savov, významný podnikatel, se důrazně ohradil proti informaci o vyhlášeném pátrání na jeho osobu.

„Nejsem z ničeho obviněn ani stíhán,“ uvedl František Savov, když se informaci o další dehonestaci své osoby dozvěděl. „Ale samotného by mě zajímalo, proč po mně bylo údajně vyhlášeno pátrání. Mám dost důvodů domýšlet se, proč se informace objevila právě v nedělních večerních zprávách ČT. Česky se tomu říká se tomu mediální vydírání,“ dodal Savov.

„Je-li jediným důvodem tvrzení, že se jako svědek vyhýbám podání vysvětlení na PČR, pak mohu doložit, že na své doručovací adrese veškerou poštu řádně přebírám. Problém však je, že v tomto konkrétním případě bylo jednání již třikrát nařízeno v termínu před řádným převzetím výzvy k účasti na něm,“ vysvětlil.

„Potvrzuji, že s výjimkou služebních cest se zdržuji v Praze. Všechny policejní zásilky řádně přebírám, ale nechápu, proč jsou záměrně doručovány až po nařízeném jednání. Podle mého názoru tedy policie neměla žádný důvod vyhlašovat teatrální pátrání. Státní zastupitelství ostatně aktuálně mým právním zástupcům potvrdilo, že žádný zatykač vydán nebyl,“ uzavřel Savov.

Zdroj: mediální zástupce Michal Donath