ČT přibližuje 100 let státu dětem, spolu s TGM osamostatní Československo

Česká televize připravila v rámci oslav 100 let od vzniku Československa nejen speciální pořady, ale pro diváky kanálu Déčko také mobilní hru. TGM: Tryskem k republice dětem s nadsázkou ukazuje trnitou cestu za svobodou naší země a přitom je humornou formou seznamuje s českými i „masarykovskými“ symboly.

Hlavním hrdinou animované hry je první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, který na svém koni Hectorovi projíždí místa jako je Praha, Londýn, Moskva, Chicago nebo Lánská obora, aby osamostatnil Československo. V každém místě přitom musí překonávat jiné překážky, aby svůj úkol splnil a nasbíral přitom dostatek lipových listů.

TGM je jednoduchá skákačka, ve které musí Masaryk na svém koni posbírat co nejvíce lipových listů a přitom se vyhnout všem překážkám

TGM je jednoduchá skákačka, ve které musí Masaryk na svém koni posbírat co nejvíce lipových listů a přitom se vyhnout všem překážkám

Hru provázejí úryvky historických událostí či známé výroky a symboly daného období

Hru provázejí úryvky historických událostí či známé výroky a symboly daného období

Hra je členěná do kapitol podle významných historických událostí, o každé si pak děti mohou poslechnout nebo přečíst krátké shrnutí tehdejšího dění. S postupem času se mění také Masarykův vzhled, úměrně jeho věku. Aplikace je dostupná na Android i iOS.