K Brnu, Ostravě, Hradci Králové a Českým Budějovicím přidá Česká televize další dvě svá regionální studia. Nové studio v Plzni začne fungovat 16. září, studio v Ústí nad Labem o den později.
„Základem zpravodajského týmu v Plzni a v Ústí nad Labem jsou zkušení redaktoři, kteří se dosud podíleli na výrobě informačních bloků ze severovýchodu a jihozápadu Čech,“ uvedl šéfredaktor regionálního zpravodajství Michal Klokočník. Studia zároveň rozšíří možnost praktických stáží pro studenty.
Kromě každodenní spolupráce s editory na přípravě reportáží pro kontinuální vysílání ČT24 a pro pořad Zajímavosti z regionů bude úkolem nových zpravodajů především příprava příspěvků pro zpravodajskou relaci Události v regionech na ČT1 a ČT24. ČT nabízí téměř dvě hodiny regionálního zpravodajství denně.
„Právě posilování lokálního kontextu ve vysílání je jedním z dlouhodobých cílů, který jsme si stanovili. V tomto směru jsme učinili významný krok před třemi lety, kdy jsme otevřeli studia v Budějovicích a v Hradci. Díky otevření Plzně a Ústí nyní máme zázemí pro zpravodajské pokrytí všech regionů Česka,“ uvádí generální ředitel ČT Petr Dvořák.
Podoba dvou nových studií vychází z projektové dílny nedávno zesnulého architekta Michaela Klanga, který se podílel i na přípravě zázemí pro zpravodajské posádky na jihu a východě Čech. Studia disponují jak vlastní odbavovací režií a mobilní přenosovou technikou, tak zpravodajskou střižnou. Kromě hlavních vysílacích studií jsou redaktorům k dispozici také menší studia s klíčovacím pozadím, které umožní vysílání vstupů s hosty, jak je divák zná z běžného vysílání České televize.

Moderátor Michael Rozsypal uvedl vlastní online pořad

Komentátor David Klimeš odchází z Aktuálně.cz

Hušek a Zima z vedení Seznamu: Koupě Borgisu stále čeká, co řekne úřad. Deník Právo zachováme

Novým šéfredaktorem Aktuálně.cz bude Pavel Švec
