Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Seriál ČT Svět pod hlavou jen za peníze a přes Alzu

Seriál dva týdny po odvysílání už není zdarma na webu ČT, ale jen za peníze v Alza Media.

Václav Neužil. Foto: Česká televize

Václav Neužil v hlavní roli Filipa Marvana. Foto: Česká televize

Veřejnoprávní televize přistoupila k další formě distribuce děl, která odvysílala klasickou cestou. Její nejpopulárnější premiéry sbírají další statisíce zhlédnutí na webu iVysílání, který průběžně archivuje veškerý odvysílaný program České televize. Jedna z letošních novinek, seriál Svět pod hlavou tam ale byla jen dva týdny. Teď se začíná prodávat na největším českém e-shopu Alza.cz, v její sekci Alza Media určené právě pro prodej obsahu. Jde o digitální verze novin, časopisů, filmů, hudby her či knih. Televizní seriál přibývá vůbec poprvé, a to ve čtvrtek 23. března.

Jde přitom o placený obsah. První díl bude k zhlédnutí za 1 Kč, zbývajících devět po 19 Kč. Za zvýhodněnou cenu 99 Kč je pak k dispozici celá desetidílná série. Zhlédnout ji bude možné kompletně najednou. Alza.cz se tak pouští do služby online videa na vyžádání (video on demand), které ve světe zpopularizoval především Netflix. Také ten uvádí nové řady seriálů vždy najednou, všechny díly v tentýž termín. Nabízí ovšem měsíční předplatné, Alza.cz zatím jen předplatné jedné série.

Kriminální série Svět pod hlavou vznikla v koprodukci České televize, Bionautu a slovenské TV Joj podle původního seriálu Life on Mars vyrobeného pro BBC produkcí Kudos. Právě česká produkční společnost Bionaut disponuje příslušnými právy pro zmíněný způsob distribuce přes Alzu.