ČT promítla nový seriál na fasádu své budovy v Brně, na obrazovkách poběží ode dneška

Ve 13 dílech cyklu „Co by kdyby“ jde o alternativní osudy Čechů.

  • ČTK
  • 14. 02. 2012 05:55

Česká televize promítla v Brně první tři díly svého seriálu Co by kdyby na fasádu televizní budovy. „Šlo o první projekci tohoto typu na fasádu budovy ČT. Nevylučujeme, že by z ní v budoucnu mohla vzniknout tradice a čas od času bychom takto prezentovali naše další pořady,“ uvedla mluvčí brněnské ČT Hana Orošová.

Seriál vypráví o alternativních českých dějinách, o tom, co se nestalo, ale stát se mohlo. Filmaři při něm podle Orošové použili množství nikdy nepublikovaného dobového materiálu, v hraných scénách vystupují známí čeští a slovenští herci.

V jednotlivých dílech tak diváci například uvidí, co by se stalo, kdyby vypukla třetí světová válka, české země byly monarchií, komunisté udrželi moc nebo Morava získala samostatnost. „Ve třinácti dílech cyklu Co by kdyby se rozehrávají alternativní osudy Čechů ve 20. a 21. století. Pořad natočilo brněnské studio České televize,“ popsala Orošová.

Seriál režíroval Peter Kerekes a na ČT2 ho diváci mohou vidět ode dneška 14. února každé úterý večer. Jeden díl má zhruba dvacet minut, dnes začíná ve 21.20.