ČT redukuje výrobu pořadů, Eurovize se ruší

Vyrábí se jen zpravodajství a formáty související s aktuální situací. Jinak se chystají reprízy.

Česko měl letos na Eurovizi reprezentovat Benny Cristo

Česko měl letos na Eurovizi reprezentovat Benny Cristo

Veřejnoprávní Česká televize zastavila nebo přerušila výrobu většiny pořadů, které nesouvisí se současnou situací. Po odvysílání už vyrobených premiérových dílů tak zařadí do programu reprízy nebo jiné pořady se stejnou stopáží.

„Změny se dotýkají všech oblastí výroby. Zastavuje se nebo přerušuje většina výroby pořadů. Prioritně vyrábíme zpravodajství a formáty, které souvisejí s aktuální mimořádnou situací. Všechno ostatní se přehodnocuje vzhledem k logistickým, personálním a dalším opatřením,“ uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková. Zpravodajská ČT24, jež dosahuje rekordních čísel sledovanosti, zároveň zjednodušuje program.

Pozastavení se týká například natáčení pořadů Na stopěNáš venkovKřesťanský magazínSváteční slovoUchem JehlyŠikulovéDraci v hrnciKabinet Dr. Honzáka nebo divácky oblíbené Všechnopárty, u které jsou premiérové díly připravené do konce března. U některých projektů, jakými jsou předávaní oborových cen Czech Grand Design nebo Magnesia Litera, se hledá nový termín. Podobná situace je i u tradičního charitativního přenosu České televize Pomozte dětem.

Pro definitivní zrušení se rozhodla Evropská vysílací unie u květnové soutěže Eurovize, jejího už 65. ročníku. „Vzhledem k organizační náročnosti projektu nelze soutěž jen tak přesunout v čase, ze své podstaty navíc pracuje na principu sdružovaní umělců, fanoušků i návštěvníků. Kdyby toto mělo být narušeno, nemá smysl uvažovat ani o jiné formě,“ řekla Lucie Kapounová, manažerka vývoje ČT. V letošním evropském klání měl Česko reprezentovat hudebník Ben Cristovao.

Přerušila se i tvorba seriálů a filmů připravovaných na následující sezónu, což ovlivní podobu vysílacích schémat na podzim a v příštím roce.