ČT řeší, zda bude Moravec dál moderovat na Babišově Impulsu

I kdyby moderátor veřejnoprávní televize za pořad nedostával honoráře, svým angažmá by přispíval k profitu politikovy firmy.

Václav Moravec. Nejsledovanější průvodce přímou prezidentskou volbou. Foto: Profimedia.cz, MF Dnes + LN

Václav Moravec před rokem jako nejsledovanější průvodce prezidentskou volbou. Foto: Profimedia.cz, MF Dnes + LN

Může být nejviditelnější moderátor veřejnoprávní televize zároveň placen jednou z firem budoucího ministra financí a šéfa jedné z hlavních politických sil v zemi? Takové dilema teď vyvstalo před Václavem Moravcem, jehož jméno nesou nedělní debatní Otázky, a spolu s ním také před Českou televizí, která jeho pořad vysílá a pro níž Moravec léta dělá.

Moderátor má totiž zároveň pořad se svým jménem na rádiu Impuls, a rada pro vysíláníantimonopolní úřad už schválily koupi firmy Londa, která Impuls provozuje, společností Agrofert. Ten přitom vlastní Andrej Babiš, budoucí ministr financí a šéf politického hnutí ANO.

Zatímco dřív Česká televize svého dvorního moderátora nechala uvádět od pondělí do čtvrtka od 18 hodin Impulsy Václava Moravce na nejposlouchanější soukromém rádiu nechala bez výhrad, teď se situace změnila. I kdyby Moravec za pořad nedostával honoráře, jeho angažmá by - minimálně v marketingové rovině - přinášelo profit politikově firmě.

Sám Moravec zatím budoucnost své spolupráce s Impulsem nekomentuje. Česká televize oznámila, že verdikt společně s moderátorem zatím hledá.

„Otázky Václava Moravce jsou nejsledovanějším politickým diskusním pořadem České televize a jsou mimo jiné založeny na vysoké profesionalitě a nestrannosti jejich moderátora. Česká televize i Václav Moravec jsou si tak vědomi, že situace, která nastala, je nestandardní a řeší ji. Se závěry veřejnost seznámíme,“ sdělila Médiáři mluvčí televize Alžběta Plívová.

Sdílejte