Výroční ceny přímého marketingu IMC Czech Awards letos přidávají dvě nové kategorie Produktový launch a Budování značky. Víc v rozhovoru s šéfkou poroty Monikou Otradovcovou.

ČT, rozhlas a Nova chystají duely prezidentských kandidátů, Prima nakonec taky

Konkrétně Radiožurnál bude pokračovat ve vysílání ‘volebního glosáře’ Jindřicha Šídla každý den ráno.

  • ČTK
  • 15. 01. 2013 12:23

Veřejnoprávní Česká televize, Český rozhlas, televize Nova a také konkurenční Prima chystají před druhým kolem historicky první přímé prezidentské volby duely kandidátů Karla Schwarzenberga a Miloše Zemana.

TELEVIZNÍ A ROZHLASOVÉ DUELY KANDIDÁTŮ PŘED 2. KOLEM PREZIDENTSKÝCH VOLEB
termín stanice pořad
16. ledna, 14:00 ČRo 1 – Radiožurnál prezidentská debata
17. ledna, 20:00 ČT1, ČT24 Prezidentský duel
18. ledna, 20:15 Prima Family Prezidentský duel – finále
23. ledna, 17:00 ČRo 1 – Radiožurnál prezidentská debata
23. ledna, 20:20 Nova Speciál TN Cesta na Hrad
24. ledna, 20:00 ČT1, ČT24 Prezidentské finále
Zdroj: ČT, ČRo, Nova

Před druhým kolem prezidentských voleb uspořádá Česká televize s postupujícími kandidáty dva závěrečné duely. Oba se budou konat za účasti diváků v pražském Paláci Hybernia. Ve čtvrtek 17. ledna to bude Prezidentský duel, o týden později 24. ledna Prezidentské finále.

„Duely bude ČT přenášet naživo od 20.00 do 21.30 na ČT1 i ČT24, moderovat je bude opět Václav Moravec. Duely se uskuteční za účasti 450 diváků, kteří jako první přihlásili svou účast pomocí online formuláře České televize,“ uvedl dramaturg předvolebního vysílání Čestmír Franěk.

Debatu Karla Schwarzenberga a Miloše Zemana chystá také televize Nova. „Debatu mezi prezidentskými kandidáty rozhodně plánujeme, odvysíláme ji jako pokračování Speciálů TN Cesta na Hrad s Markétou Fialovou,“ sdělila mluvčí Novy Marie Fianová.

Programové změny přichystal také Český rozhlas. Prezidentské debaty odvysílá 16. ledna ve 14:00 a 23. ledna v 17:00. „V období mezi 1. a 2. kolem volby budeme informovat o pokračující kampani a všech aspektech s ní souvisejících. Radiožurnál bude pokračovat ve vysílání ‚volebního glosáře‘ Jindřicha Šídla každý den v ranním vysílání,“ uvedla Radka Mozgová z Radiožurnálu.

Ze zákona je Český rozhlas povinen i před druhým kolem volby vysílat předvolební spoty. Ve vysílání budou na stanicích Radiožurnál, Dvojka, Vltava a v síti regionálních stanic ve dnech 21. a 22. ledna, ČRo v souladu se zákonem vyhradí pro spoty před druhým kolem celkem hodinu vysílání.

Televize Prima Family debatu prezidentských kandidátů před druhým kolem voleb nejprve uvést neplánovala, ČTK to řekl mluvčí FTV Prima Václav Mazánek. Dnes ale přišla od Primy pozvánka na Prezidentský duel – finále. „Zábavný pořad, ve kterém Jan Punčochář představí oba kandidáty – Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga – v jiném světle i souvislostech, než jsou diváci zvyklí“, se bude vysílat 18. ledna od 20.15.