V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT si nechá natočit další díly Nevinných lží a Českého žurnálu

Jednu z hlavních jarních novinek ČT1 Nevinné lži sledovalo v průměru milion a čtvrt diváků, pokaždé víc než SuperStar na Nově.

Nejúspěšnějším dílem Nevinných lží byl Druhý dech, v němž se Jiří Langmajer jako hlava rodiny snaží vyrovnat s náhlou ztrátou dobře placeného zaměstnání. Foto: ČT

Nejúspěšnějším dílem Nevinných lží byl Druhý dech, v němž se Jiří Langmajer jako hlava rodiny snaží vyrovnat s náhlou ztrátou dobře placeného zaměstnání. Foto: ČT

Veřejnoprvání televize si chce nechat vyrobit další řady cyklů Nevinné lži a Český žurnál, jejichž finální části odvysílala tuto neděli a které považuje z hlediska sledovanosti, respektive ohlasů za úspěšné. Cyklus osmi televizních filmů Nevinné lži ji dodává firma Salon Vrabel autorky projektu Terezy Kopáčové-Vrabelové, Český žurnál pak společnost Hypermarket Film dokumentaristů Filipa Remundy a Víta Klusáka.

„Oba cykly nabízejí to nejlepší ze současné původní dramatické i dokumentární tvorby a Česká televize v nich bude pokračovat,“ uvedl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Dramatické příběhy ze současnosti z cyklu Nevinné lži lákaly k obrazovkám v průměru 1,25 milionu diváků starších patnácti let, při průměrném podílu na sledovanosti skoro 29 %.

Sedm z osmi dílů cyklu se stalo v den své premiéry nejsledovanějších večerním pořadem, jen ten z minulé neděle předčila premiéra soutěžní estrády Máme rádi Česko na Primě. ČT1 novinkovým cyklem pokaždé v počtu diváků porazila talentovou show SuperStar na Nově.

Sledovanost hlavních pořadů v neděli večer

„Typickým divákem Nevinných lží byli diváci starší 30 let a diváci s vysokoškolským a středoškolským vzděláním,“ podotkla Renata Týmová, vedoucí Výzkumu programu a auditoria České televize.

Český žurnál v průměru sledovalo 158 tisíc diváků, při podílu na sledovanosti 3,6 %. Nejsledovanější byla první část pětidílné série Život a smrt v Tanvaldu, s 207 tisíci diváků. „Nadprůměrně pořad vyhledávali muži, vysokoškoláci a diváci starší 60 let,“ doplnila Týmová.

Nevinné lži byly ze strany managementu šéfa ČT Petra Dvořáka sázka na jistotu, velmi podobný cyklus téže autorky uspěl pod názvem Soukromé pasti už na komerční Nově, když ji vedl právě Dvořák. Český žurnál představuje nový typ angažovaného dokumentu, v němž do zachycovaného děje někdy vstupují sami dokumentaristé.