V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

ČT Sport zavede zprávy ve 12.25, 16.25 a 23.25, změní i grafiku a logo

  • ČTK
  • 29. 08. 2013 17:49
Nové vysílací studio kanálu ČT Sport. Foto: Česká televize

Nové vysílací studio kanálu ČT Sport. Foto: Česká televize

Česká televize od pátku 30. srpna rozšíří zpravodajství na svém sportovním kanálu ČT sport. Nové pětadvacetiminutové relace bude vysílat ve všední dny od 12.25, 16.25 a 23.25. Změní se také grafická podoba programu i vysílací studio. Mírnou změnou projde také logo, informovala dnes televize.

Mírně upravené logo ČT Sport

Mírně upravené logo ČT Sport opět od Studia Najbrt, úprava spočívá v tom, že nápis sport je nově vyveden kurzívou

Nová grafika ČT Sport nebude tak abstraktní jako dosud

Nová grafika ČT Sport nebude tak abstraktní jako dosud

Rozšířené zprávy bude ČT Sport vysílat třikrát denně, o víkendu budou kvůli přenosům sportovních akcí zařazeny pouze jednou. „Nový formát nám nyní umožní informovat diváky i o těch sportech, které doposud nemohly dostávat takový prostor, a do zpravodajství budeme moci zařazovat také přehledné statistiky a tabulky k pravidelným ligovým soutěžím, prostor dostanou i zajímaví hosté,“ uvedl výkonný ředitel stanice Jiří Ponikelský.

Rozšířené zpravodajství se bude vysílat z nového studia. Diváci jej poprvé uvidí v pátek v poledne, večer v něm bude komentováno utkání fotbalového Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea.

„Do nového studia jsme se snažili promítnout dynamiku a emoce, které sport provázejí. Je proto futuristické a proměnlivé. Díky obrazovkám, digitální LED podlaze, systému kombinovatelných prvků a svícení se může měnit pořad od pořadu. V pátek večer tak například bude v klubových barvách fotbalových rivalů. Jinou podobu pak samozřejmě dostane u zpráv,“ dodal Ponikelský.

O sportovní zprávy nepřijdou ani diváci ČT1 a ČT24, první část bude vždy vysílána souběžně na všech kanálech. Sportovním zpravodajstvím budou diváky provázet Kateřina Nekolná, Stanislav Bartůšek, Jakub Bažant, Michal Dusík a Jiří Rejman. Bartůšek, Nekolná a Rejman byli loni v užším výběru moderátorů sportu v nových Událostech, ale nakonec neuspěli.