ČT spustí zpravodajský online stream ČT24 Plus

Nemoderovaný internetový proud má rozšířit plochu zpravodajství. Pustit půjde i v HbbTV.

Zdeněk Šámal. Foto: Vojta Herout

Zdeněk Šámal při rozhovoru s Médiářem. Foto: Vojta Herout

Zpravodajství České televize připravuje nemoderovaný online stream ČT24 Plus. V tomto proudu poběží hlavně živé materiály, které se nevejdou do televizního vysílání. Typicky půjde o situace, kdy televize pokrývá víc mimořádných událostí najednou. Má tak rozšířit vysílací plochu zpravodajství veřejné služby. Informace Médiáře potvrdil ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

„Vzhledem k množství obsahu, co musíme vyrobit a získat, hledáme způsob, jak ho v kultivované podobě nabídnout divákům prostřednictvím jiných platforem. Internet je na prvním místě,“ přiblížil Šámal pro Médiář. Stream podle něho půjde kromě internetu pustit na televizorech s připojením k internetu, a to prostřednictvím nabídky hybridní televize HbbTV.

Termín spuštění ČT24 Plus zatím není jasný, podle slov generálního ředitele ČT Petra Dvořáka na dnešní schůzi Rady ČT to bude „v příštích měsících“. „Asi bych chtěl, abychom 17. listopadu, kdy budeme mít spoustu materiálu, byli už schopni leccos na webu přenášet,” podotkl šéf ČT24 Šámal. Proud by zpočátku neměl být souvislý, přenosů má postupně přibývat.