Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

ČT uvede 2. ledna speciál seriálu Sherlock

Britskou a českou premiéru nové epizody od sebe bude dělit 24 hodin.

Seriál Sherlock proslavil Benedicta Cumberbatche. Foto: ČT

Seriál Sherlock proslavil Benedicta Cumberbatche. Foto: ČT

V sobotu 2. ledna od 20 hodin půjde na ČT2 speciální díl seriálu BBC Sherlock: Přízračná nevěsta. Premiérový díl bude Česká televize vysílat hned den poté, co ho na Nový rok zařadí BBC, pro kterou seriál vzniká.

„Bude dabovaný, snažíme se zajistit i duální zvuk, aby jej mohli ti, co chtějí, sledovat v původním znění. Ale záleží na producentovi, tedy duál zatím slíbit nemůžeme,“ sdělila Médiáři mluvčí televize Alžběta Plívová. „Dabing nám zajišťuje přímo BBC v české dabingové firmě,“ doplnil programový ředitel ČT Milan Fridrich.

ČT už dávala tři existující řady Sherlocka. Teď se natáčí čtvrtá série, novoroční premiéra je speciálním dílem mezi těmito řadami.