Asociace komunikačních agentur vydala svou ročenku za období 2018. Ta poprvé obsahuje komplet případových studií vítězných prací výroční soutěže Effie s komentáři porotců. Stahujte zdarma.

ČT vybrala dalšího šéfa tvůrčí skupiny: náboženskou tvorbu povede z Brna Patrick Diviš

Česká televize v úterý vybrala už patnáctého šéfa další z nových tvůrčích skupin – hlavou, tedy takzvaným kreativním producentem pro oblast náboženské tvorby se stal Patrick Diviš, dosavadní šéfdramaturg Centra náboženské tvorby České televize.

Patrick Diviš. Foto: ČT

Patrick Diviš. Foto: ČT

V rozhovoru pro Médiář.cz to ve středu řekla Jana Kasalová, ředitelka vývoje pořadů a programových formátů ČT.

“Celé náboženské vysílání pro Prahu, Brno i Ostravu bude koordinováno z Brna, pod šéfem Divišem, a ten pod sebe vtáhne i stávající dramaturgii pražskou,” přiblížila Kasalová.

Televize v půli března představila 14 šéfů různě zaměřených tvůrčích skupin, v nichž se mají líhnout nové pořady veřejné služby. Generální ředitel ČT Petr Dvořák jich letos plánoval zhruba dvacítku.

Pokračuje tak hledání šéfa skupiny pro divadelní a uměleckou tvorbu a toho, kdo povede tvorbu pro děti, mládež a vzdělávací. “Pokud jde o dětskou tvorbu jako takovou, to je alfa omega příštího půlroku. Úzce to souvisí s eventuálním dalším kanálem, pro děti,” připomněla Kasalová.

O podobě dětského kanálu, který byl jedním z hlavních kandidátských slibů ředitele Dvořáka, se zanedlouho bude rozhodovat před televizní radou, a Dvořák podle Kasalové chce koordinovat výběr šéfa dětské tvorby a zahájení prací na případném novém dětském kanálu.

Rozhovor s ředitelkou vývoje pořadů České televize Janou Kasalovou přineseme začátkem příštího týdne.