Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

ČT vydala svou 13. mobilní aplikaci: videoarchiv iVysílání pro Android

Mobilní aplikace iVysílání pro iPad si za dva měsíce stáhlo téměř 40 tisíc uživatelů.

iVysílání České televize pro Android

Klikněte pro zvětšení: iVysílání České televize pro Android

Česká televize spustila aplikaci pro přehrávání pořadů ze svého videoarchivu v mobilních telefonech s operačním systémem Android od Googlu. Je to už třináctá mobilní aplikace veřejnoprávní televize.

Pořady z videoarchivu už je možné přehrávat na přístrojích iPad a iPhone od amerického Apple, tuto aplikaci si podle Fridricha za dva měsíce stáhlo téměř 40 tisíc uživatelů.

„Aplikace videoarchivu iVysílání je nejsložitější mobilní aktivitou, kterou Česká televize podniká,“ uvedl ke spuštění ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich.

V aplikace iVysílání pro Android je možné hledat ve videoarchivu ČT podle názvu pořadu, podle žánru nebo podle data odvysílání. Uživatelé si také mohou složit vlastní menu nejoblíbenějších pořadů. V něm se jim pak u seriálů a cyklických pořadů vždy po televizní premiéře automaticky načítá nový díl.

Na podzim plánuje Česká televize vytvořit aplikace pro nový operační systém Windows Phone 7, kterým budou vybaveny chytré mobilní telefony od finské firmy Nokia. Zpřístupní vysílání programů ČT24 a ČT4 a videoarchiv.

ČT rovněž hledá možnosti pro nejmodernější verze smartphonu BlackBerry od kanadské společnosti RIM.