Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

ČT vypsala tendr na správu koncesionářských poplatků za 10 milionů Kč

  • ČTK
  • 01. 10. 2013 16:12

Česká televize vypsala zakázku na dodávku systému pro evidenci, výběr a vymáhání koncesionářských poplatků. Současný systém funguje od roku 2004 a již podle televize nesplňuje všechny technické nároky. Náklady na jeho provoz jsou navíc příliš vysoké. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Alžběta Plívová. Hodnota nové zakázky je 10 milionů Kč bez DPH.

Předmětem tendru je mimo jiné poskytnutí práva k užívání systému, předpokládá se také poskytnutí nových verzí a podpory systému na období čtyř let, včetně jeho instalace, testování a spuštění produktivního provozu. Česká televize zveřejnila zakázku ve věstníku v tomto týdnu.

“Důvodem jsou příliš vysoké náklady na provoz existujícího systému a zároveň nedostatečná podpora požadovaných procesů,” vysvětlila Plívová. Současný systém byl nasazen v lednu 2004. Správu provádějí interní zaměstnanci České televize, proto podle mluvčí není možné náklady na ni přesně vyčíslit.

Nová zakázka vypsaná v takzvaném otevřeném řízení má podle ČT zajistit snížení nákladů na vlastnictví a provoz systému. Uchazeči musí v rámci tendru složit takzvanou jistotu ve výši 200.000 Kč. O vítězi rozhodne nabídková cena (váha 60 %) a kvalita plnění (40 %). Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast je polovina listopadu.

Koncesionářské poplatky jsou hlavním zdrojem příjmů veřejnoprávní televize. V loňském roce bylo inkaso z těchto poplatků 5,76 miliardy Kč. Související položka, která zahrnuje přirážky k televizním poplatkům, úroky z prodlení, soudní poplatky a odměny advokátů, loni činila 75,9 milionu Kč. Česká televize vybrané peníze ukládá do fondu televizních poplatků, jeho čerpání se následně projeví v hospodaření ČT.