Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

ČT vypsala tendr na závodní stravování za 259 milionů korun, doteď vaří Eurest

Vítěz tendru má zajistit v každém kalendářním měsíci v průměru 34 500 hotových jídel. Doba trvání zakázky byla stanovena od 1. srpnem 2011 do 31. července 2015.

  • ČTK
  • 04. 04. 2011 17:32

Česká televize vypsala na zajištění závodního stravování a cateringových služeb tendr v hodnotě 259 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Doba trvání zakázky má být čtyři roky. Tendr byl dnes zveřejněn v informačním systému veřejných zakázek.

Poslední zakázku na závodní stravování, a to pro ČT Praha, zadala televize podle informačního systému veřejných zakázek loni v červnu. Vybrána byla společnost Eurest. Hodnota zakázky mírně převyšovala 16 milionů korun. Podrobnosti o zakázce portál neuvádí.

Česká televize v rámci nynější zakázky vyžaduje, aby účastník tendru dokázal zajistit v každém kalendářním měsíci v rámci závodního stravování v průměru 34 500 hotových jídel. Doba trvání zakázky byla stanovena mezi letošním 1. srpnem a 31. červencem 2015. Nabídky mají firmy České televizi zaslat do 16. května, otevírání obálek bude o den později.

Další tendry

V tendrech ČT v poslední době vybírala i dodavatele dalších služeb. Například v lednu zadala televize podle informačního systému veřejných zakázek prodej reklamního prostoru společnosti Media Master. Hodnota zakázky byla stanovena na 48,3 milionu korun.

V tomtéž měsíci zadala ČT za téměř 197,66 milionu korun společnosti Ness Czech archivaci programové výroby.

Zřejmě nejsledovanějším výběrovým řízením České televize z poslední doby byl tendr na výběr s správu televizních poplatků. ČT jej vypsala loni v září a stanovila předběžnou hodnotu zakázky, trvající 6,5 roku, na 1,06 miliardy Kč bez DPH. To vyvolalo protest televizních odborů i mnoha známých osobností, které v otevřeném dopise vyzvaly Radu ČT k odvolání generálního ředitele Jiřího Janečka. ČT nakonec tendr zrušila.