ČT za pololetí utržila na reklamě 170 milionů Kč

Na celkových tržbách se podílel nejvíc sponzoring, a to 80 miliony.

  • ČTK
  • 05. 11. 2014 15:32
Představitel Jana Zemana, herec Vladimír Brabec loni pokřtil postavičku socialistického policisty a komiks. Foto: Profimedia.cz

Veřejnoprávní televize vydělává i na prodeji starých seriálů, třeba Třiceti případů majora Zemana. Na snímku představitel Jana Zemana, herec Vladimír Brabec loni pokřtil postavičku socialistického policisty a komiks. Foto: Profimedia.cz

Česká televize v prvním pololetí zvýšila tržby za reklamu a sponzoring na 170 milionů Kč, o zhruba 20 milionů. Celkem plánuje za letošek tržby z této obchodní činnosti 320 milionů Kč, tedy přibližně stejně jako loni. Vyplývá to z informací projednávaných během dnešního zasedání rady ČT.

Nejvíce se na tržbách veřejnoprávní televize podílely příjmy ze sponzoringu pořadů na kanálech ČT1 a ČT4 Sport, které tvořily asi 80 milionů Kč. Na sportovním kanálu byly nejvýznamnějšími pořady ty z olympijských her, respektive z hokejového mistrovství světa.

Oddělení Telexport utržilo od ledna do června 32 milionů Kč zejména za prodej starších pořadů tuzemským komerčním televizím. Úspěšný je například normalizační seriál Třicet případů majora Zemana. Za celý loňský rok Telexport utržil přes 60 milionů Kč.

Česká televize letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem přes sedm miliard korun. Nejvýznamnější část příjmů tvoří čerpání fondu televizních poplatků, které představuje téměř 6,3 miliardy korun.