Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

ČT začne svým zaměstnancům kontrolovat internet

Pilotní provoz dohledu proběhl, od 4. dubna začne naostro všude v ČT.

Veřejnoprávní Česká televize začne kontrolovat, co si její pracovníci prohlížejí na internetu, a některé stránky jim bude blokovat. Televize má za sebou pilotní provoz dohledového systému, po celé instituci jej spustí přespříští pondělí.

„Od 4. dubna zavedeme celoplošnou aplikaci do normálního provozu,“ informoval dnes televizní radní na jejich schůzi generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Od nového opatření si slibuje „zvýšení transparentnosti, protože každý vedoucí pracovník získá přehled o činnosti svých podřízených“, dále „zvýšení disciplinovanosti“ a konečně „zvýšení bezpečnosti celého vnitřního informačního systému“.

Dalším cílem je totiž „blokovat stránky nebezpečné, které mohou zavirovávat systém“.