“Zabíjet značky je dobré,” pravil v pátek na Marketing Festivalu Mark Ritson mimo jiné. Než bude možné jeho přednášku zakoupit na webu akce, doporučujeme jeho vystoupení z března a z října 2018 či z léta 2017 – v něčem stejná, v něčem podrobnější – i jeho starší pohled na sociální sítě.

ČT zahájila stáže pro studenty, vede je Ivo Mathé

  • ČTK
  • 23. 01. 2014 05:50
Ivo Mathé býval generálním ředitelem České televize. Foto: Profimedia.cz

Ivo Mathé býval generálním ředitelem České televize. Foto: Profimedia.cz

Do vzdělávacího programu České televize Start se přihlásilo přes 700 studentů a absolventů vysokých a odborných škol. Na několikaměsíční stáž na pracovištích ČT jich bylo vybráno patnáct. Radu České televize o tom ve středu informoval generální ředitel Petr Dvořák. Nejlepším z nich televize plánuje nabídnout dlouhodobou spolupráci.

Pilotní projekt určený pro studenty a absolventy vysokých a odborných škol byl spuštěn v minulém týdnu. “Provedli jsme poměrně náročné výběrové řízení, včetně osobních pohovorů. Do tohoto programu se přihlásilo víc než 700 studentů,” popsal Dvořák. Patnáctka nejtalentovanějších podle něj stráví několik měsíců na stáži na dvanácti různých pracovištích ČT. “Přičemž na konci této stáže by je mohla čekat nabídka dlouhodobé spolupráce,” doplnil šéf veřejnoprávní televize.

Garantem projektu je Ivo Mathé, bývalý ředitel ČT a člen kolegia nynějšího generálního ředitele. V inzerátu, který Česká televize loni zveřejnila na personálních serverech, nabízela příležitost mimo jiné pro “začínající techniky, dramaturgy, marketéry, píáristy, právníky, personalisty, grafiky, ekonomy, novináře, produkční nebo programátory”.