V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT získala práva na fotbalové Euro 2016

„Já to vítám, protože to není placená televize,“ prohlásil funkcionář Miroslav Pelta.

Fotbal, ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Fotbal, ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii v příštím roce bude vysílat Česká televize, jež od 10. června do 10. července 2016 nabídne v přímých přenosech a záznamech všech 51 duelů turnaje. Na něm se poprvé představí 24 týmů. Veřejnoprávní televize vysílala všechny kontinentální šampionáty od roku 1968 s výjimkou roku 2008, kdy turnaj přenášela Prima.

„Česká televize se spolu s dalšími pětadvaceti veřejnoprávními stanicemi zapojila do kontinentální smlouvy Evropské vysílací unie. Dlouhá jednání s UEFA se nám dnes podařilo úspěšně finalizovat a vrcholnou fotbalovou akci příštího roku tak bude opět vysílat Česká televize,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel České televize Petr Dvořák. „Já to vítám, protože veřejnoprávní televize je pro občany České republiky to nejpříjemnější, protože to není placená televize,“ řekl ČT předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta.

Fotbaloví reprezentanti bojují o účast na evropský šampionát 2016 v kvalifikaci, před závěrečnými čtyřmi zápasy jim patří v tabulce skupiny A druhé postupové místo.

„Předpokládáme, že v přímých přenosech a záznamech opět odvysíláme všechna utkání turnaje. V případě účasti české reprezentace pak i bohatý doprovodný program mapující komplexně nejen vlastní zápasy, ale i přípravu a program našeho celku,“ uvedl výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský.