Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

ČT zrušila tendr na dodávku elektřiny, měl hodnotu 150 milionů Kč

Předpokládaný termín plnění veřejné zakázky byl na dva roky, od 1. dubna 2011 do 31. března 2013.

  • ČTK
  • 03. 05. 2011 17:00

Česká televize zrušila veřejnou zakázku na dodávku elektřiny pro své sídlo a studia v Praze, Brně a Ostravě. Důvodem byly nedostatky v nabídkách uchazečů. Předběžná hodnota tendru byla zhruba 150,66 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. O zrušení tendru je záznam v Informačním systému veřejných zakázek.

„Důvodem zrušení veřejné zakázky byly nedostatky v nabídkách uchazečů, zejména nejednoznačná akceptace obchodních podmínek stanovených zadavatelem,“ sdělil ČTK tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha. Po vyřazení tří uchazečů zůstala podle něj v soutěži pouze jedna nabídka. Televize se proto rozhodla využít svého práva a zadávací řízení zrušila. Nová veřejná zakázka na dodávky elektrické energie bude vyhlášena formou elektronické aukce.

Tendr Česká televize vyhlásila 26. ledna, termín pro podání nabídek byl stanoven na 13. března. Předpokládaný termín plnění veřejné zakázky byl na dva roky, od 1. dubna 2011 do 31. března 2013.

Tendr na dodávku silové elektřiny není jediným, který ČT v poslední době uskutečnila. Počátkem dubna vypsala na zajištění závodního stravování a cateringových služeb tendr v hodnotě 259 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. V polovině dubna pak rozhodla o tom, že reklamní prostor za ni bude prodávat společnost Media Master. V lednu zadala ČT za téměř 197,66 milionu korun společnosti Ness Czech archivaci programové výroby.

Zřejmě nejsledovanějším výběrovým řízením České televize z poslední doby byl tendr na výběr a správu televizních poplatků. ČT jej vypsala loni v září a stanovila předběžnou hodnotu zakázky, trvající 6,5 roku, na 1,06 miliardy Kč bez DPH. To vyvolalo protest televizních odborů i mnoha známých osobností, které v otevřeném dopise vyzvaly Radu ČT k odvolání generálního ředitele Jiřího Janečka. ČT nakonec tendr zrušila.