Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

ČT1 ruší licenční soutěž Vysoká hra, místo ní dá svůj nový seriál 4teens. Půjde proti Ordinaci

Nový cyklus ČT půjde ve čtvrtek proti Ordinaci v růžové zahradě na Nově, nejsledovanějšímu pořadu na českých obrazovkách.

Česká televize přistoupila k původně neplánované změně programu, která změní čtvrteční program večerního vysílání nejsledovanějšího veřejnoprávního kanálu ČT1.

Pozítří, ve čtvrtek 19. května, otevře hlavní vysílací čas ve 20 hodin prvním dílem původního seriálu pro mladé 4teens. Ten přitom stanice ČT1 uvedla už v pátek 13. května, půjde tedy o reprízu.

Hodinová úvodní epizoda sedmidílného cyklu pro teenagery dostala přednost před dalším pokračováním letos uvedené soutěže Vysoká hra, moderované Petrem Šiškou. Soutěž podle nizozemského formátu Risking It All tento čtvrtek z programu ČT1 zmizí.

Česká televize uvádí na facebookové stránce seriálu, že jde o mimořádnou reprízu. Premiéru teenagerského seriálu dala v pátek proti hokeji, a nedosáhla tak zřejmě příliš uspokojivé sledovanosti.

Vysvětlovalo by to oficiální sdělení, podle něhož „Česká televize vychází vstříc velkému diváckému zájmu o tento nový rodinný seriál. Jeho úvodní díl odvysílala ČT1 v době konání MS v hokeji.“

Ve čtvrtek ovšem 4teens půjdou proti zavedené Ordinaci v růžové zahradě na Nově, momentálně nejsledovanějšímu pořadu na českých obrazovkách (vyjma zpravodajských pořadů). Mohou tak skončit podobně neslavně.

„České Beverly Hills“

Česká televize nemá nízké ambice, seriál 4teens scénaristek Ivy Hlaváčkové a Ireny Pavlové a režiséra Pavla Jandourka představuje jako „české Beverly Hills 90210“, byť „ne tak moralistní a výchovně napsané“.

Cyklus 4teens vypráví o třídě primánů na jednom českém gymnáziu. Je dalším letošním premiérovým seriálem České televize, předcházela mu Cukrárna „o starších a pokročilých“ a Znamení koně „o lidech, kteří vědí, odkud je nejkrásnější pohled na svět“.

Podrobnosti zjišťujeme