Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

ČT24 a ČT4 vysílají živě v mobilních aplikacích pro Samsung Bada

Vysílání v systému Bada je přístupné pro přístroje Samsung Wave, v Česku se jich prodává 5 druhů.

Zpravodajský program ČT24 a sportovní ČT4 jsou ode dneška živě už ve čtvrtém mobilním operačním systému, v Samsung Bada. Pod příslušnou mobilní aplikací je podepsána společnost MobilBonus.

„Živé vysílání v systému Bada bude přístupné pro přístroje Samsung Wave. V ČR se prodává pět druhů těchto mobilů,“ přiblížil zástupce společnosti Samsung v ČR a na Slovensku Jan Vaníček.

Bada, podobně jako jiné operační systémy, nabízí obchod s aplikacemi s názvem SamsungApps, ve kterém je více než 7600 aplikací a her. Od spuštění obchodu v srpnu 2010 proběhlo víc než 1 milion stažení.

„Zpravodajství a sport České televize bude postupně na všech hlavních operačních systémech v mobilech. Po online vysílání v Samsung Bada nám zbývá vyřešit jen vysílání ČT24 a ČT4 pro telefony Blackberry a systém Windows Phone 7. V iPhonech, Google Android a chytrých Nokiích už ČT24 a ČT4 několik měsíců vysílá,“ připomněl výkonný ředitel nových médií České televize Milan Fridrich.

Mobilní aplikace ČT24 a ČT4 patří k nejúspěšnějším produktům svého druhu na trhu. Verzi aplikace pro iPhony, Google Android a chytré Nokie si už stáhlo přes 120 tisíc lidí. Denně je aktivně používá cca 15 tisíc lidí. Aplikaci sportovní „čtyřky“ má staženou téměř 70 tisíc lidí.